25.8 C
Скопје
13:57 - 25 мај, 2024

Ознака : каква

Ви ПрепорачувамеСветСцена

Кејт Мидлтон во службена посета на кол центар без маска: Каква порака војвотката им испраќа на Британците?

Еспресо
Иако се трудеа да ги дезинфицираат рацете, сепак очигледно е дека не носат ниту маска ниту ракавици… Војвотката и војводата од Кембриџ, посетија еден информативен...
АстроВи ПрепорачувамеХороскоп

Дневен хороскоп за среда, 18 март – Погледнете каква ќе ви биде оваа среда

Еспресо
Овен Претерувате со својата љубопитност или потреба да се вплеткувате во нечии планови. Потребно е да ја задржите дистанцата. Некоја личност од минатото ќе сака...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Вечерва во 20 часот ќе дознаеме каква е песната со која ќе се претставиме на Евровизија (ФОТО)

Еспресо
Евровизиската песна „YOU“, со којашто Васил Гарванлиев ќе настапи на 65-тото издание на Евровизија во Ротердам ќе биде промовирана вечерва во Дневник 2 на МТВ...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Минијатурно бикини, алкохол и жешки пози: Меган Маркл каква што не сте ја виделе досега! (ФОТО)

Еспресо
Меган Маркл и принцот Хари предизвикаа бура во јавноста кога одлучија да станат финансиски независни, а драмата не престанува. Сепак, и покрај тоа што со...
Дестинации и Дегустации

СИТЕ ГИ ЧУВААТ ЈАЈЦАТА НА ВРАТАТА ОД ФРИЖИДЕРОТ, а не се свесни каква грешка прават„ Еве зошто тоа е најлошото место!

Igor
Многу е важно да знаете како добро да го организирате фрижидерот со цел храната да ви биде добро сочувана. Фрижидерот нема хомогена температура, степенот на...
ЛајфстајлСцена

Ким Кардашијан откри каква БОМБА ВО БИКИНИ била нејзината мајка пред 32 години (ФОТО)

Igor
Фановите одлепија поради бикини фотката на Крис Џенер која настанала пред повеќе од три децении. Ким Кардашијан објави нова фотографија на Инстаграм, која привлече внимание...
ЛајфстајлСцена

АНАСТАСИЈА ЗАСПА, А ЦЕЦА ЈА ИСКОРИСТИ ПРИЛИКАТА: Еве во какво издание ја прикажа на јавноста (ФОТО)

Igor
Светлана Цеца Ражнатовиќ на својот Инстаграм објави фотографија од својата ќерка Анастасија, но станува збор за изданието кое не е типично за неа. Имено, таа...
ЛајфстајлСцена

КАКВА ПРОМЕНА! Адел драстично ОСЛАБЕ, за новиот изглед коментира ЦЕЛ СВЕТ (ФОТО)

Igor
Новиот фантастичен изглед Адел го прикажа на промоцијата на концертот на „Spice Girls“ на Вембли стадионот во Лондон. Веста за распаѓањето на тригодишниот брак на...
Дестинации и Дегустации

Проја каква што досега не сте пробале

Igor
Проја на бабин начин… Потребно е: – 1 канче кисело млеко – малку квасец – ½ прашок за печиво – 200 гр тврдо сирење –...