Tag : пробале

Живот

Испечете пиле во лубеница! Вкус кој ќе ве воодушеви, вакво нешто не сте пробале! (ВИДЕО)

Igor
Пресечете го дното на лубеницата со цел таа да стои стабилно, а потоа преполовете ја како што е покажано во видеото, односно малку над половината....
Лајфстајл

За позата 69 знаат сите, но дали сте ја пробале позата 70?

Igor
Речиси сите ја пробале познатата поза 69, но во последно време се повеќе парови ја практикуваат позата 70. Името не го добила бидејќи наликува на...
Кујна Сцена

Чупавци какви се уште не сте пробале: Со овој додаток се уште поубави! (РЕЦЕПТ)

Igor
Направете го омилениот колач на овој начин, нема да згрешите… Состојки: – 4 шолји брашно – 4 јајца – 2 шолји шеќер – 2 шолји...
Кујна Сцена

Грчка пита – Највкусната пита која некогаш сте ја пробале (РЕЦЕПТ)

Igor
Вкусот на путерот, спанаќот и сирењето ја праваат оваа медитеранска солена пита незаборавна. Ваквото јадење може да го консумирате како предјадење или за вечера со...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian