22.8 C
Скопје
20:07 - 14 јуни, 2024

Ознака : додаток

Секојдневие

Моден додаток број 1 за сезонава (ФОТО)

Igor
Доколку сакате класичен и елегантен стил сигурно дека во својот ормар имате многу парчиња облека и аксесоари кои никогаш не излегуваат од мода. Но, за...
Дестинации и Дегустации

НИШТО ПОЛЕСНО: Подгответе домати во тегла за оваа зима (РЕЦЕПТ)

Igor
Потребни состојки: 8 домати 1 лажичка сол 1 лажичка шеќер 1 лажица доматно салца Подготовка: Пред да започнете со подготовката на овој рецепт кој обично...
Дестинации и Дегустации

Чупавци какви се уште не сте пробале: Со овој додаток се уште поубави! (РЕЦЕПТ)

Igor
Направете го омилениот колач на овој начин, нема да згрешите… Состојки: – 4 шолји брашно – 4 јајца – 2 шолји шеќер – 2 шолји...
Секојдневие

Идеален ручек според стар рецепт: Пробајте го со овој додаток! (РЕЦЕПТ)

Igor
Доколку се уште не сте се одлучиле што да подготвите денес за ручек, ова е нашиот предлог… Ова е идеален летен и лесен ручек според...