2.8 C
Скопје
05:44 - 19 април, 2024

Ознака : модели

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Супермоделите се соблекоа во кожени бикини во чест на Ракел Велч: „Толку убава и легендарна жена, вистинска икона“

Еспресо
Една од најголемите секс симболи во историјата на кинематографијата, Ракел Велч, почина на 15 февруари на 82-годишна возраст, откако се бореше со неоткриена болест, а...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(ФОТО) Најубавите модели на Украина за кои зборува светот: Фатални пејачки, глумици, писателки, инфлуенсерки…Ќе занемете пред нивната убавина и талент

Ј.К.Д
Се вели дека најубавите жени на светот живеат во Украина. Од друга страна, убавината е апсолутно субјективна вредност. Она што е сигурно е дека има...
UncategorizedВи ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСветСлајдерСцена

НАЈПЛАТЕНИ МОДЕЛИ ВО 2021: Убавината и виткоста не се единствени критериуми, туку…

Еспресо
Форбс ја објави листата на годишното рангирање на најплатените модели во светот, на која предводи младата Кардашијан, Кендал Џенер, а по неа следат… Како и...
СветСлајдерСцена

МАНЕКЕНКИ СО ШОКАНТНИ ДЕТАЛИ ЗА ЗЛОСТАВУВАЊЕ: Предаторот е моќен сопственик на елитна агенција

И. Т.
Поранешниот сопруг на манекенката Линда Евангелиста е обвинет за злоставување од најмалку 11 жени. Поранешниот супермодел, 52-годишната Каре Сутон на прес-конференција во Париз прозборе за...
Секојдневие

Која е разликата помеѓу „second hand“ и „vintage“

Слободен печат
Со оглед на фактот што денес тренд се моделите како оние во последните неколку епохи, од 90-тите па наназад се до 60-те години – многу...
Секојдневие

Детаљ поради кој обувките ви изгледаат евтино и кич: Вакви модели никогаш не купувајте! (ФОТО)

Igor
За правењето на дизајнерски обувки се користат материјали со висок квалитет, и токму поради тоа таквите обувки изгледаат отмено, но и чинат прилично многу. За...
ЛајфстајлСцена

Кралицата Елизабета среќна како мало дете – После 60 години и се исполни најголемата желба (ФОТО)

Igor
Британската кралица Елизабета II (93) ја покажа својата сосема поинаква страна од онаа на која досега сме навикнати. Наместо аристократкото сериозно држење при позирањето за...
Секојдневие

Моден додаток број 1 за сезонава (ФОТО)

Igor
Доколку сакате класичен и елегантен стил сигурно дека во својот ормар имате многу парчиња облека и аксесоари кои никогаш не излегуваат од мода. Но, за...
ЛајфстајлСцена

Манекенката Дејана ја заскокотка фантазијата на мажите (ФОТО)

Igor
Српската манекенка Дејана Живковиќ позираше во предизвикувачко издание. Таа веќе долга низа години важи за една од најатрактивните модели, а со новата фотографија го оправда...
Секојдневие

Многу би сакале да се на негово место: Ова е момчето кое ги слика најубавите девојки во Македонија (ФОТО)

Igor
Неговото име е Дарко Mитев, а на Инстаграм е потпишан како „Дарко Ар“ и според многумина е еден од најдобрите млади фотографи во нашата земја....