17.8 C
Скопје
05:38 - 20 мај, 2024

Ознака : мало

БалканВи ПрепорачувамеСцена

Почина Зденка Вучковиќ, првата детска ѕвезда во поранешна Југославија (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо
Зденка Вучковиќ почина денес, на 8-ми март 2020 година, во Загреб по кратко и тешко боледување, во својата 78 година од животот.  Денес почина легендата...
ЛајфстајлСцена

Кралицата Елизабета среќна како мало дете – После 60 години и се исполни најголемата желба (ФОТО)

Igor
Британската кралица Елизабета II (93) ја покажа својата сосема поинаква страна од онаа на која досега сме навикнати. Наместо аристократкото сериозно држење при позирањето за...
ЛајфстајлСцена

Анџелина Џоли ПРОГОВОРИ ЗА РАЗВОДОТ со Бред Пит: „Се чувствував како нешто мало и безначајно“

Igor
Некогаш најубавата актерка на светот Анџелина Џоли за првпат отворено проговори за разводот со Бред Пит и за американскиот магазин наведе дека се чувствувала безначајно...