19.8 C
Скопје
19:09 - 30 мај, 2024

Ознака : природна

ЛајфстајлСцена

Кралицата Елизабета среќна како мало дете – После 60 години и се исполни најголемата желба (ФОТО)

Igor
Британската кралица Елизабета II (93) ја покажа својата сосема поинаква страна од онаа на која досега сме навикнати. Наместо аристократкото сериозно држење при позирањето за...
Здрави навики

Направете сами домашна паста за заби од чии резултати ќе бидете воодушевени

Igor
Ниеден производ на ги отстранува магично дамките од кафе, цигари и газирани пијалоци од забите. Но, овој рецепт за домашна и сосема природна паста за...
Сцена

Мишел Обама повторно воодушеви – Овој пат со нејзината природна коса (ФОТО)

Igor
Поранешната прва дама на Америка, Мишел Обама во Њу Орлеанс присуствуваше на 25. Essence Festival. Нејзиниот изглед, односно нејзината природна фризура привлече големо внимание кај...
Здравје

Ова е најмоќниот домашен антибиотик во светот: Создаден е да ги уништи најсериозните епидемии!

Igor
Поради тоа што сите состојки се природни, не можете да станете имуни на овој сируп. Модерните фармацевти имаат производи кои ќе ви помогнат да се...