21.8 C
Скопје
09:18 - 15 јуни, 2024

Ова е најмоќниот домашен антибиотик во светот: Создаден е да ги уништи најсериозните епидемии!

Поради тоа што сите состојки се природни, не можете да станете имуни на овој сируп.

Модерните фармацевти имаат производи кои ќе ви помогнат да се изборите со било која инфекција. Прашање е колку таквите производи му штетат на нашиот организам? Природната медицина исто така содржи широк спектар на производи кои успешно ги лекуваат инфекциите на целосно природен начин, без несакани последици.

Ви го претставуваме рецептот за најмоќниот антибиотик на светот кој ги убива Гама-позитивните и Гама-негативните бактерии, вклучувајќи ја и кандидата. На овој антибиотик не можете да развиете отпорност. Тој помага крвта да се прочисти и лимфните јазли и лимфните канали целосно да се исчистат. Овој лек содржи 7 природно силни антибактериски и антивирусни супстанци.

Овој рецепт е креиран за да ги закрепне луѓето зафатени од пандемии и епидемии:

Состојки:

700 мл домашен јаболков оцет, ¼ шолја ситно сецкан лук, ¼ шолја ситно сецкан кромид, 2 ситно сецкани лути пиперчиња, ¼ шолја изрендан свеж ѓумбир, 2 лажици рендан рен, 2 лажици куркума во прав.

Подготовка: Сите состојки ставете ги во тегла па добро затворете ја и промучкајте ја. Оставете ја да отстои 2 недели, а повремено промучкувајте ја. По две недели течноста изцедете ја преку газа. Сипете ја течноста во шише, а талогот кој ќе остане можете да го исушите и да го користите како зачин за јадењата.

Подготовка: Во текот на болест пијте по една лажица 6 пати дневно. Со овој сируп можете да јадете и портокал и лимон и да пиете поголеми количини на течности.

Слични објави

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо

Дали знаете дека е можна операција на рака без употреба на скалпел?

еспресо

Ветеринар зборува за три производи кои никогаш не треба да ги давате на вашето куче: Тие се извор на бактерии кои се пренесуваат и на луѓето

еспресо

Работи што не сте ги знаеле за вагиналното подмладување

еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Комплетна артериска рeваскуларизација при коронарна болест на срцето

еспресо

(Фото) Добредојде Синклер во Македонија

еспресо
Се вчитува....