13:24 - 19 април, 2024

Ознака : заби

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Познат стоматолог објаснува што се случува со забите на Џони Деп: „Повеќекратен кариес, силна абразија, забна глеѓ…“, еве поради што се такви

Еспресо
Познатиот стоматолог, основачка и главна заболекарка на клиниката Смајл студио, Луиз Автандилјан, објасни што не е во ред со забите на актерот Џони Деп. Johnny...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

„КОЛЕШКИТЕ МОЖАТ ДА МИ ПЛУКНАТ ПОД ПРОЗОР!“ Дара Бубамара искеширала 45.000 евра за разубавување!

jasmina.kantardzieva
Новиот изглед на српската пејачка Даре Бубамара не престанува да ја интригира јавноста, а многумина се прашуваат колку пари дала фолкерката за сите естетски зафати...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

Ова е најчеста грешка што повеќето луѓе ја прават при миењето на забите

И. Т.
Дури и ако ги миете забите двапати дневно, често користите забен конец и одите на стоматолог двапати годишно за рутинско чистење, можно е да прескокнувате...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

НАЈЛОШИОТ ПИЈАЛАК ЗА БОЈАТА НА ВАШИТЕ ЗАБИ: Полош дури и од кафето

И. Т.
Пигментот што влијае на бојата на забите се наоѓа во помал процент во виното, но пијалaкот во кој е присутен многу повеќе е најверојатно одговорен...
Здрави навикиЗдравје

По работа сте на состанок, а немате четка за заби? Имаме вкусно решение за вашиот проблем

М.Р
Забите е пожелно да се мијат по секој оброк, а не само наутро и навечер. Тоа нè учеа уште како деца нашите родители и стоматолози...
СветСлајдерСцена

ФОТО: Разделените заби ѝ беа заштитен знак, а сега откри како ги криела на почетокот на кариерата

Еспресо
Насмевката со разделени заби стана заштитен знак за денес 77-годишната американска манекенка и актерка Лорен Хатон. Откако потпишала доста профитабилен моделинг договор на свои 22...
Секојдневие

Со оваа грешка при миењето заби, го уништувате оралното здравје!

Еспресо
Редовната посета на стоматолог и вежбањето добра орална хигиена, како што е редовно миење на забите, се клучни во оддржувањето на здравјето на забите. Кога...
Здрави навики

4 природни лекови за парадентозата: Спасете ги своите заби на време!

Еспресо
Парадентозата погаѓа околу 70 проценти од популацијата. Парадентозата доведува до губењето на забите, но и укажува на други големи проблеми во телото… Лекарите открија дека...
Секојдневие

Еве идеја за сите претседатели на куќен совет: Како обична чепкалка за заби може да ве заштити од коронавирусот? (ФОТО)

Еспресо
Креативен начин како да ги заштитите соседите од вашата зграда… И Хрватите може да се сетат буквално на се кога станува збор за епидемиолошките мерки...
Секојдневие

Човек кој на луѓето им ја враќа насмевката: Филип патува по светот и на сиромашните бесплатно им ги поправа забите!

Слободен печат
Филип Роси е бразилски естетски стоматолог кој има 38 години и кој, покрај тоа што ја отвори хуманитарната организација „Por1sorriso“ во 2016 година, заедно со...