11.8 C
Скопје
24 октомври, 2021

Ознака : пластика

Здравје Истражувања Слајдер

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Ако пиете вода од пластично шише внимавајте на овие состојки

Еспресо
Повеќето пластични шишиња со вода содржат опасна хемикалија наречена бисфенол А, попозната како „BPA“. Оваа хемикалија делува како синтетички хормон и може да го загрози...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Нејзиното лице е сто проценти пластика: Фановите шокирани од изгледот на славната русокоса (ФОТО)

Еспресо
Славната русокоса е на удар на критики дури и од оние најверните фанови. Гвен Стефани на доделувањата на овогодинешните Греми награди се нашла на удар...
Дестинации и Дегустации

Не користете пластичен прибор додека готвите: Хемикалиите стигнуваат до храната!

Igor
После многу испитувања научниците се согласија дека пластичниот прибор и останатите пластични алатки за готвење, треба да се избегнуваат додека го спремаме нашето јадење. Пластиката...