9.8 C
Скопје
24 октомври, 2021

Ознака : шише

Здравје Истражувања Слајдер

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Ако пиете вода од пластично шише внимавајте на овие состојки

Еспресо
Повеќето пластични шишиња со вода содржат опасна хемикалија наречена бисфенол А, попозната како „BPA“. Оваа хемикалија делува како синтетички хормон и може да го загрози...
Секојдневие

Никогаш не оставајте шише со вода во автомобилот! Ова видео ќе ви покаже што може да се случи!

Еспресо
Во овие жешки денови преплавени сме со советите како мора да внесуваме доволно течности и да бидеме хидрирани. Шишенцата со вода вообичаено ги носиме секаде...
Лајфстајл Сцена

Фронтменот на ВАН ГОГ погоден со ШИШЕ ВО ГЛАВА: Потоа направил нешто несекојдневно (ВИДЕО)

Igor
За време на настап во Сараево, Ѓуле од Ван Гог бил погоден со шише во главата. Откако го примил ударот, стоел шокиран неколку секунди, а...