Мишел Обама повторно воодушеви – Овој пат со нејзината природна коса (ФОТО)

Поранешната прва дама на Америка, Мишел Обама во Њу Орлеанс присуствуваше на 25. Essence Festival.

Нејзиниот изглед, односно нејзината природна фризура привлече големо внимание кај жените.

Foto: AFP

Мишел за оваа прилика не ја исправала својата коса, односно не ги скротила природните кадрици, туку напротив ги истакнала.

Foto: AFP

Присутните беа воодушевени, таа навистина изгледа природно и многу убаво, гласеа коментарите.

Foto: AFP

Слични објави

Сенидах објави фотка и собра преку 70.000 лајкови: Овој нејзин стајлинг ќе го копираат сите девојки! (ФОТО)

Романа веќе не е во затвор, чека депортација: Нејзиниот партнер ќе ги врати парите што ги украле

Еспресо

ЏЕНИФЕР АНИСТОН ВО ТОПЛЕС ИЗДАНИЕ – Поради своето тело никогаш не би требало да се срамиме (ФОТО)

Igor

Марија Шерифовиќ потврди дека ќе роди бебе: Ако биде женско, ќе биде бандит како мене! (ФОТО)

Васко Спасоски

БРИТАНЦИТЕ ШОКИРАНИ ОД СООПШТЕНИЕТО НА МЕГАН И ХАРИ – Таа е злобна и ќе биде уште полошо!

Еспресо

И тој не може да си поверува! Џон Леџенд е прогласен за најсексапилниот маж на светот! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

5 × два =

Слични објави

Кајли Џенер е новата Ариел! (ФОТО)

Igor

Мишел Фајфер секогаш има насмевка на лицето, но таа долго време се бори со овој сериозен проблем

Igor

Дара Бубамара на роденденот на Јелена Карлеуша се појавила со „мечка“ од 150.000 евра (ВИДЕО)

Васко Спасоски

НОВ ИМИЏ: Емина Јаховиќ непрепознатлива (ФОТО)

Igor

Убавата актерка беше во врска со 16 години постариот колега, а сега го има популарниот Бали бег

Еспресо

Поглед од 30-ти спрат и ЕНТЕРИЕР ОД СОНИШТАТА: Прекрасната актерка после свадбата го продава станот за кој цел Њујорк мечтае! (ФОТО)

Igor