Tag : девојче

Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Почина Зденка Вучковиќ, првата детска ѕвезда во поранешна Југославија (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо
Зденка Вучковиќ почина денес, на 8-ми март 2020 година, во Загреб по кратко и тешко боледување, во својата 78 година од животот.  Денес почина легендата...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Принцот Вилијам го прекрши строгото кралско правило! (ФОТО)

Еспресо
Иако тоа не е неговото вообичаено однесување, принцот Вилијам за време на посетата во Ирска го прекрши кралскиот протокол. Принцот застана за да направи селфи...
Ви Препорачуваме Дома Сцена

Кој би рекол дека ова слатко девојче ќе стане најпозната водителка во Македонија? (ФОТО)

Васко Спасоски
Повеќе од 20 години важи за едно од најпознатите тв-лица кои воопшто се појавиле на македонскиот телевизиски етер некогаш. На помладите колешки таа им е...
Ви Препорачуваме Жена Живот

Девојче среде натпревар дозна дека мајка и за која пееше починала (ВИДЕО)

Еспресо
Индонезијката Џанах учествуваше во музичкиото натпреварување „Liga Dangdut Indonesia” каде пееше како славеј, разнежнувајќи го жирито, а потoа откри дека нејзината мајка страда од напреден...
Ви Препорачуваме Останатo Спорт

Рафа Надал ја удри силно со топче во глава, но неговата постапка ќе ве воодушеви! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Најдобриот светски тенисер Рафа Надал на мечот против Федерик Делбонис ненамерно погоди со топката едно девојче кое стоеше покрај аут-линијата. Откако виде што направи, Надал...
Лајфстајл Слободно Време

Девојче доби банана за подарок, нејзината реакција ги воодушеви сите (ВИДЕО)

Еспресо
Американскиот пејач, актер и продуцент Џон Роџер Стивенс познат како LGND се обиде да ја „зафркне“ ќеркичката завиткувајќи и банана во шарена хартија, како подарок...
Еспресо Шоу биз

Беше најубавото девојче на светот, денес е НЕВЕРОЈАТНО СЕКСИ МАНЕКЕНКА (ФОТО)

Слободен печат
Поминаа 13 години откако светот ја запозна Тајлан Блонде, шестгодишното девојче кое стана познато како најубавото девојче на светот. Таа денес е преубава девојка и наскоро...
Еспресо Убавина

Има само 9 години и преку 10.000 следбеници, а дизајнерите веќе се „тепаат“ за неа! (ФОТО)

Слободен Печат
Денес има повеќе од 10 илјади следбеници, а модните брендови се борат за неа. Оваа година прошета и по пистата за „London Fashion Week“. Следната...
Сцена Убавина

Осумгодишно девојче го прогласија за најубаво во светот – погледнете ја! (ФОТО)

Igor
Осумгодишната Каја Валкер од Велика Британија е прогласена за најубаво девојче во светот. Нејзината мајка и отворила профил на Инстагарм и малечката Каја веднаш собрала...
Лајфстајл Сцена

Девојче кое неверојатно личи на Ријана ја шокираше и самата пејачка (ФОТО)

Igor
Откако обожавателите на Ријана на Инстаграм пронајдоа девојче кое неверојатно личи на неа и и ја испратија на пејачката, и самата Ријана ја објави истата...