10.8 C
Скопје
05:17 - 24 мај, 2024

Ознака : малтретирање

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Сека Алексиќ отиде на матура со девојчето кое беше малтретирано од врсници: Хумана поддршка која треба да стане пракса на познатите

Еспресо
Сека Алексиќ неодамна беше потресена од веста за девојче кое децата го омаловажуваат поради нејзината националност и затоа што никој не сакал да оди на...
СветСлајдерСцена

Кралот Чарлс бил жртва на насилници на училиште: „Го тепале и му ги повлекувале испакнатите уши“

Еспресо
Сегашниот крал на Англија, Чарлс III, имал 13 години кога се запишал во училиштето Гордонстоун во Шкотска, каде што учел и таткото Филип. Учениците добиле...