17.8 C
Скопје
04:49 - 20 мај, 2024

Ознака : трети

СветСлајдерСцена

Кралот Чарлс бил жртва на насилници на училиште: „Го тепале и му ги повлекувале испакнатите уши“

Еспресо
Сегашниот крал на Англија, Чарлс III, имал 13 години кога се запишал во училиштето Гордонстоун во Шкотска, каде што учел и таткото Филип. Учениците добиле...
АстроСлајдерХороскоп

Хороскоп за 3 јули: Денот ви носи многу радосни вести

Еспресо
Овен Би можело да се случи да потклекнете пред нечие додворување, и да сфатите колку е убаво да бидете освоени, но и да победите. Денот...