28.4 C
Скопје
17:05 - 25 јуни, 2024

Ознака : денот

СветСлајдерСцена

ВИДЕО: „Терминатор“ подари 500 мисирки за Денот на благодарноста

Еспресо
Познатиот актер Арнолд Шварценегер секоја година за Денот на благодарноста донира храна, И оваа година, без оглед на пандемијата, актерот подари 500 мисирки.Актерот кој се...
АстроСлајдерХороскоп

Хороскоп за 3 јули: Денот ви носи многу радосни вести

Еспресо
Овен Би можело да се случи да потклекнете пред нечие додворување, и да сфатите колку е убаво да бидете освоени, но и да победите. Денот...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Леонардо Дикаприо: Денот кога мојот живот се промени

Еспресо
Поминаа повеќе од 22 години од појавувањето на „Титаник“, првиот филм кој заработи повеќе од милијарда долари и филмот кој го катапултираше Леонардо Дикаприо, кој...
Секојдневие

Во кој период од денот сме најпродуктивни?

Еспресо
Кај поголемиот број од луѓето, продуктивноста е највисока наутро… „50 во 90“ и отфрлањето на листата со обврски – клучни работи во постигнување на продуктивноста....
ЛајфстајлСцена

Британската јавност на нозе: Дали првата службена средба на скараните браќа, Меган и Хари вешто ќе ја избегнат?

Igor
Британците стравуваат дали за две недели браќата кои во последно време не се во добри односи ќе се сретнат очи во очи на Денот на...
ЛајфстајлСцена

Раперот упорен: Ќе дојде денот кога ќе бидам претседател на САД

Igor
Американскиот рапер Кание Вест повторно изјави дека еден ден тој ќе биде претседател на САД. Во емисијата на стриминг сервисот „Apple Music”, музичарот пред излегувањето...
Лајфстајл

Сексолозите откриваат кој е најдобриот период од денот за секс

Igor
Сексолозите имаат мислење за тоа кој дел од денот е најдобар за водење љубов. Додека некои сметаат дека кафето е најдобриот начин за будење, тие...
Секојдневие

Десерт кој ќе ви го направи денот поубав – Палачинки со вкус на кафе

Igor
Прекрасен десерт кој ќе ви го направи денот поубав, пробајте ги овие превкусни палачинки… Потребни состојки: 80 г брашно 1 лажица шеќер 1 лажица инстант...
Дестинации и Дегустации

Рецепт на денот: Овошен мус со чоколадо

Igor
Денес за вас подготвивме рецепт за освежувачки десерт – интензивен мус, кој веднаш ќе го засакате… Се што ви е потребно е… – 200 гр...
Здравје

Испијте го пред спиење – Овој сок го топи сето она што сте го изеле во текот на денот!

Igor
Најдобриот помошник за слабеење кој некогаш ќе го најдете е токму овој сосема природен сок. Сонот на секоја жена е совршеното тело, без многу одрекнувања...