33.8 C
Скопје
16:10 - 24 јуни, 2024

Ознака : марк

ЕспресоСлајдер

Откази за 11.000 вработени во Фејсбук, Вотсап, Инстаграм, замрзнати нови вработувања во „Мета“

Еспресо
Компанијата, исто така, ќе ги намали дискреционите трошоци и ќе го продолжи замрзнувањето на вработувањата во текот на првиот квартал. Мета, матичната компанија на Фејсбук,...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

(Видео) Што направи Меган кога ги виде Вилијам и Кејт?

Еспресо
Ако многумина се надеваа дека враќањето на Хари и Меган ќе означи прва фаза во помирувањето со Вилијам и Кејт, сега се длабоко разочарани. Изгледа...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Леонардо Дикаприо: Денот кога мојот живот се промени

Еспресо
Поминаа повеќе од 22 години од појавувањето на „Титаник“, првиот филм кој заработи повеќе од милијарда долари и филмот кој го катапултираше Леонардо Дикаприо, кој...
ЛајфстајлСцена

ИЗБИРА САМО УБАВИЦИ: Поранешниот сопруг на ЏЕЈ ЛО ужива со 20 години помладата девојка (ФОТО)

Igor
Во медиумите речиси секојдневно можемо да прочитаме за познатата пејачка и актерка Џенифер Лопез, за нејзината љубов со Алекс Родригез и плановите за венчавката. Но,...