10.8 C
Скопје
04:50 - 23 мај, 2024

Ознака : титаник

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Дикаприо откри што направила Кејт Винслет на снимањето на култната сцена во „Титаник“: Сакаше да го скрши мразот, па ми ги покажа градите

Еспресо
Култната сцена во филмот „Титаник“ во која Џек го црта голото тело на Роуз им е добро позната на сите, но многумина не знаат дека...
СветСлајдерСцена

„Топ Ган Маверик“ го победи легендарниот „Титаник“ во топ 10 досега во САД

Еспресо
Том Круз ги победи Леонардо ди Каприо и Кејт Винслет. Новиот филм со Том Круз „Top Gun: Maverick“ го надмина „Титаник“ во американскиот бокс офис...
СветСлајдерСцена

МОМЧЕТО ОД ТИТАНИК И ПО ПОВЕЌЕ ОД 20 ГОДИНИ ОД ФИЛМОТ ДОБИВА ПАРИ ЗА ТАА УЛОГА: Малкумина го паметат, а во филмот ги расплака сите!

М.Р.
Рис Томпсон, кој е најпознат по улогата на малиот Ирец во филмот „Титаник“, откри дека и по 25 години од снимањето на филмот, тој сè...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Титаник: Писмо напишано од пастор кој својот спасувачки елек го подарил на друг патник ќе се најде на аукција за 38.000 американски долари

Васко Спасоски
Џон Харпер (John Harper), баптистички пастор од Шкотска (Scotland) патувал од Лондон (London) кон Чикаго (Chicago) на 14 април 1912 година. За жал, Харпер никогаш...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Сите го паметиме како злобниот но и згоден заводник од Титаник – Но повеќе нема ниту трага од неговиот заводлив лик (ФОТО)

Еспресо
Били Зејн бил фотографиран во непрепознатливо издание на плажа во Малибу, додека се дружел со Овен Вилсон. Кариерата на холивудскиот актер Били Зејн ја одбележа...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

„My heart will go on“: Химна на љубовта која Селин Дион не сакаше да ја отпее! (ВИДЕО)

Еспресо
Баладата „My heart will go on“ е најголемиот хит во богатата музичка кариера на Селин Дион, дивата со ангелски глас која вчера го прослави 52....
Филм и ТВ

Познатата актерка ја одбила главната улога во „Титаник“: Не го сакав тоа

Еспресо
Актерката Клер Дејнс неодамна во едно интервју откри дека ја одбила главната улога во еден од најпознатите филмски класици – „Титаник“. – Мислам дека улогата...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Леонардо Дикаприо: Денот кога мојот живот се промени

Еспресо
Поминаа повеќе од 22 години од појавувањето на „Титаник“, првиот филм кој заработи повеќе од милијарда долари и филмот кој го катапултираше Леонардо Дикаприо, кој...
Дестинации и Дегустации

Десерт што го јаделе на Титаник: Пудинг за сладокусци

Igor
Состојки: 2 кисели јаболки 4 жолчки 500 мл млеко 1 лажичка ѓумбир 80 гр суво грозје 160 гр шеќер 1 лимон 1 лажичка путер 1...