16.8 C
Скопје
07:53 - 22 мај, 2024

Ознака : топ 10

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдерЧудесни жени

Топ 10 Македонки во ИТ индустријата за 2022, според IT.mk

Еспресо
Порталот за информатичка технологија IT.mk објави листа на топ 10 жени од Македонија во ИТ индустријата, кои со своите успеси активно придонесуваат за зајакнување на...
СветСлајдерСцена

„Топ Ган Маверик“ го победи легендарниот „Титаник“ во топ 10 досега во САД

Еспресо
Том Круз ги победи Леонардо ди Каприо и Кејт Винслет. Новиот филм со Том Круз „Top Gun: Maverick“ го надмина „Титаник“ во американскиот бокс офис...