Испијте го пред спиење – Овој сок го топи сето она што сте го изеле во текот на денот!

Најдобриот помошник за слабеење кој некогаш ќе го најдете е токму овој сосема природен сок.

Сонот на секоја жена е совршеното тело, без многу одрекнувања од омилените слатки и солени посластици.

Нормално, ова е прилично невозможна мисија, освен кај ретките среќници на кои метаболизмот им работи со брзина на светлината.

Единствено трајно решение е да јадете здрава храна и редовно да вежбате, но постои и еден „помошник“ кој може да ви го олесни процесот на слабеење.

Станува збор за рецепт од целосно природни, моќни состојки, кој ќе ви помогне она што сте го изеле во текот на денот да не се залепи на вас во вид на масни наслаги.

Состојки:

2 лажици сецкан магдонос, поголема шолја вода, малку цимет, малку јаболков оцет, лажичка мед, лажичка ѓумбир, сок од 1 лимон.

Подготовка:

Ставете ја водата за зоврие, додадете го магдоносот и оставете да се олади. Процедете, па додадете ги и останатите состојки.

Пијте го овој напиток секоја вечер еден час пред спиење, во текот на две недели. Ако сакате да продолжите, направете пауза од 3 дена, па повторете ја постапката.

Слични објави

Во кои намирници има најмногу железо?

Слободен печат

Дали може да се спречат честите проблеми со мигрената?

Еспресо

4 причини 2 пати во денот добро да се истегнете: Физиотерапевтите тврдат дека ова е спас, особено за жените!

Еспресо

Црвена храна – чувар на вашето здравје

Igor

Зошто треба почесто да јадете риба?

Слободен Печат

Не треба да се плашиме од мутацијата на вирусот: Излечените од коронавирусот имаат долгорочен имунитет!

Еспресо

Остави Коментар

два + дванаесет =

Слични објави

„Златна паста“ – Неверојатно моќен лек кој ги победува грипот, настинката и воспалението

Igor

Колку време може да се престојува во продавница без да се заразите со ковид-19?

Еспресо

Куркумата е многу здрава, но ова се 5 случаи во кои НЕ СМЕЕТЕ да ја користите

Igor

Испијте го ова пред спиење и кажете ѝ збогум на депресијата

Igor

Зимски детокс напиток од само 2 состојки: Исчистете го телото од токсини и забрзајте го метаболизмот!

Еспресо

Руски природен лек за подобрување на имунитетот

Igor