Ознака : сок

Секојдневие

Сок за слабеење кој е вистински хит: На интернет овој рецепт го прегледале повеќе од 3 милиони луѓе! (ВИДЕО)

Еспресо
Доколку сакате да ослабете, тогаш направете го тоа на здрав начин… Кога Питер Карвел на Јутјуб каналот го објавил овој рецепт и подготовката за фантастичниот...
Секојдневие

Сок од 3 моќни намирници со кои ќе ги стопите килограмите

Слободен печат
Губењето на килограми е процес во кој треба да се обврне внимание на голем број фактори. Освен физичката активност и контролираната диета која никако не...
Гастро марифети

Трикови за подготовка на сокови за зима: Никогаш не мешајте овошје и зеленчук

Igor
Сливите, праските, кајсиите и боровинките, малинките се овошки од кои македонските домаќинки традиционално подготвуваат сокови за во зима. Тоа е така бидејќи многумина сакаат вкусот...
Гастро марифети

Смути од домати кое ги топи мастите во телото (РЕЦЕПТ)

Igor
Доматите, за среќа, во лето ги имаме доволно за да можеме да бидеме сигурни дека ги консумираме нивните хранливи состојки, кои ги имаат во изобилство....
Гастро марифети

Витаминскиот сок од рибизла е се што ви е потребно на оваа жештина (РЕЦЕПТ)

Igor
Нешто неочекувано, но сосема прилагодено на ова топло време… За подготовка на витаминскиот сок од рибизла е потребно: -1 килограм рибизли -1 килограм шеќер (за...
Секојдневие

Домашен сок од јагоди БЕЗ КОНЗЕРВАНСИ, одличен за лето (РЕЦЕПТ)

Igor
Она што го прави овој рецепт за сок од јагоди посебен е ниската содржина на шеќер, но и „заробениот“ автентичен вкус на јагода во кој...
Здравје

Моќен сок за имунитетот и за слабеење: Од телото го исфрла сето она што му штети

Igor
Направете го овој прекрасен сок за подобрување на имунитетот. Со неговото консумирање ниту една болест нема да ви може ништо. Состојки: 4 средни моркови, 2,5...
Здравје

Закрепнете го целиот организам со овој домашен сок кој се подготвува за само 2 минути

Igor
Се работи за мешавина од цвекло и морков, а ако ви станува мака уште на самата помисла на оваа комбинација, не сте единствени… Веќе со...
Здравје

Испијте го пред спиење – Овој сок го топи сето она што сте го изеле во текот на денот!

Igor
Најдобриот помошник за слабеење кој некогаш ќе го најдете е токму овој сосема природен сок. Сонот на секоја жена е совршеното тело, без многу одрекнувања...