25.8 C
Скопје
18:59 - 15 април, 2024

Ознака : смути

Дестинации и Дегустации

На диета сте? Овие 6 вкусни напитоци ќе ве наполнат со енергија

Еспресо
Доколку сте на диета и немате замислено што би јаделе, еве рецепт за шест вкусни напитоци кои се одлична замена за ужина. 1.Смути во комбинација...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

(РЕЦЕПТ) ДОМАШНО СМУТИ ПРОТИВ ‘РЧЕЊЕ: Го пиете неколку часа пред да одите на спиење

М.Р.
‘Рчењето е чест проблем што може да се појави во секое време кај било кој од нас, иако е почеста појава кај мажите и луѓето...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

НАПИТОК ОД 3 СОСТОЈКИ КОЈ ЌЕ ВИ ГО ПРОЧИСТИ ОРГАНИЗМОТ: Особено е важен за црниот дроб

И. Т.
Празничната сезона е пред нас, а за повеќето тоа значи јадење поголеми количини на масна и „тешка“ храна, па можеби ќе треба да размислите како...
Uncategorized

Ова не е само обично смути – Зошто светот полуде по појадокот во чаша?!

Еспресо
Не станува збор за обично смути, туку за рецепт кој е прилагоден за прв оброк во денот, кој ќе ве држи сити до ручекот, а...
Здравје

Смути за намалување на крвниот притисок

Igor
Причината за овие добри резултати на смутито со боровинка истражувачите ја препишуваат на моќните антиоксиданси што ги содржи боровинката. Освен антиоксиданси, оваа комбинација е преполна...
Здравје

Смути од ананас и краставици за прочистување на дебелото црево

Igor
Голем број проблеми со здравјето доаѓаат токму од „нечистотиите“ кои остануваат во дебелото црево. Затоа и треба неколкупати годишно да се трудиме да го прочистуваме...