10.8 C
Скопје
21:47 - 28 февруари, 2024

Ознака : детокс

Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ПОСТПРАЗНИЧНА ДЕТОКСИКАЦИЈА: Тридневна детокс-диета со огромна моќ на прочистување на црниот дроб, желудникот и целиот организам

Еспресо
Oваа диета на детоксикација се држи едноставно, а вклучува само намирници кои се од понудената листа, а кои имаат огромна моќ на прочистување на црниот...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ПОСТПРАЗНИЧНА ДЕТОКСИКАЦИЈА ЗА СЕДУМ ДЕНА И ДЕТОКС РЕЦЕПТИ: Доста е дебелеење, еве кои намирници ќе ве прочистат и вратат во колосек!

Еспресо
За време на новогодишните и божиќните празници обично се претерува со јадењето и пиењето, па така натолажуваме и по некој килограм плус, оптоварувајќи го и...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

(РЕЦЕПТ) СТЕ СЛУШНАЛЕ ЛИ ЗА ЦРНА ЛИМОНАДА? Намалува подуеност и прави детокс на телото

Еспресо
Состојката што прави бојата на лимонадата да биде црна, нема вкус, но има способност за исфрлање на штетните материи од телото и ја намалува подуеноста....
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

НАПИТОК ОД 3 СОСТОЈКИ КОЈ ЌЕ ВИ ГО ПРОЧИСТИ ОРГАНИЗМОТ: Особено е важен за црниот дроб

И. Т.
Празничната сезона е пред нас, а за повеќето тоа значи јадење поголеми количини на масна и „тешка“ храна, па можеби ќе треба да размислите како...
ЛајфстајлСцена

САМО ПАДНАЛА И ПОЧИНАЛА: Поранешната плејбој-зајачица направила ЕДНА ГРЕШКА која ја чинеше живот!

Igor
На 29-годишна возраст во Москва починала поранешната плејбој-зајачица и познат модел, Жана Расказова. Таа била во својот дом, заедно со еден пријател, кога изненадно паднала...
Здравје

Mind detox: Време е за одмор од токсичните пријатели

Igor
Факт е дека присуството на токсичните луѓе во нашите животи само ја зголемува дозата на стрес и негативните мисли кои не окупираат. Но, сепак, понекогаш...
Здравје

4 напитоци кои би требало да ги пиете пред спиење

Igor
Колку пати веќе сте слушнале, дека не би требало да јадете пред спиење, за да немате проблеми со килажата. Сепак постојат некои напитоци, кои би...
Здравје

Два магични напитоци за брзо прочистување на организмот

Igor
Доколку досега не сте внимавале на исхраната и сте наталожиле повеќе килограми, а сакате да воведете ред и да го прочистите телото ви препорачуваме два...