10.8 C
Скопје
04:42 - 23 мај, 2024

Ознака : лимонада

Дестинации и ДегустацииСлајдерХрана

Летни освежителни напитоци: Витамински шок, розова лимонада, сок од лубеница

Еспресо
Топлото време ја зголемува потребата од додатен внес на течности. Токму затоа најдобро е да пиете поголеми количини вода, сѐ со цел да се спречи...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

(РЕЦЕПТ) СТЕ СЛУШНАЛЕ ЛИ ЗА ЦРНА ЛИМОНАДА? Намалува подуеност и прави детокс на телото

Еспресо
Состојката што прави бојата на лимонадата да биде црна, нема вкус, но има способност за исфрлање на штетните материи од телото и ја намалува подуеноста....
Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЕспресоЖенски печатСлајдер

(ФОТО) МЕРАКЛИСКИ КАЈ ЧИЧКО БУРХАН: На кафе варено на песок и лимонади од роза и нане – нова приказна во Старата Скопска чаршија

Кате Божиновска
Кога ќе го споите духот на Старата скопска чаршија и мирисот на тазе сварено кафе, ќе се навратите во времето кога утринскиот муабет и првото...
Секојдневие

Додека трае пандемијата со коронавирусот – Секој ден пијте лимонада и јадете храна во која има цинк

Еспресо
Доколку ги имате сите познати симптоми на коронавирусот, или едноставно ве боли грлото поради одредена алергија или сте настинале, советот на нутриционистите  е во телото...
Здравје

Лимонада со куркума – напиток кој ја лекува депресијата подобро од било кој лек

Igor
Утврдено е дека лимонадата со куркума ги содржи најдобрите лековити вредности. Имено, познато е дека куркумата има силни антивоспалителни својства, а овој корен ги убива...