Ознака : песок

Секојдневие

Мари направила куќа од 40 квадрати од песок, глина и слама: Мала е, но има сè што ми е потребно! (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо
Мари Франц Рој сама направила куќичка според своите потреби. Користела природни и рециклирани материјали со цел себе си да си обезбеди дом.  Мари Франц Рој...
Дестинации Лајфстајл

Откријте го најприватниот остров на светот (ФОТО)

Еспресо
Најприватниот остров на светот е сместен на источното крајбрежје на Централна Америка, а граничи со Мексико на северозапад, Карипското море на исток и Гватемала на...
Лајфстајл Сцена

Панчо и Андреј од ДНК во песок до уши! (ФОТО)

Igor
Познатите аренби-изведувачи, Панчо и Андреј од ДНК веќе неколку дена во Анталија – Турција го снимаат најновиот видеоспот за новата песна која треба да излезе...