17.8 C
Скопје
21:55 - 15 април, 2024

Ознака : остров

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Џони Деп е „пират“ од Карибите на својот приватен остров, за жал јахтата ѝ ја подарил на Херд како свадбен подарок

Еспресо
Глумецот кој во моментов е актуелен со судењето против неговата поранешна сопруга Амбер Херд, во 2004 година, на врвот на неговата слава, си купи остров,...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииСлајдер

(Фото) Ве водиме на Кос: Колку чини гиро, кафе, пиво, сместување… на островот на Хипократ

Еспресо
Кос е грчки остров, дел од групата од дванаесет, таканаречени Додеканески острови. Љубителите на природата го нарекуваат Градина на боговите поради неговите заштитени шуми, каде...
ЛајфстајлСекојдневие

„Колку е валкан вашиот ум“: Фотографии од Хрватска го привлекоа вниманието на светската јавност

И. Т.
Фотографии направени во Хрватска се појавија на „9GAG“ и привлекоа големо внимание на корисниците ширум светот. „Проверете колку е валкан вашиот ум“, пишува во описот...
ЕспресоРегионРетроСлајдер

„ОСТРОВОТ НА ИСТЕРАНИТЕ И БОЛНИТЕ“, место кое крие СТРАШНА ПРИКАЗНА

Еспресо
Доколку ова лето патот ве води кон Крит, сигурно ќе ви биде понудена туристичката тура до островот на лепрозните. Денес е туристичка атракција, а некогаш...
Дестинации и ДегустацииЛајфстајлСлајдер

„Зелениот остров“ од соништата – Веднаш ќе посакате да сте таму! (ФОТО)

Еспресо
Крф е остров кој традиционално го посетуваат сите генерации. Тој е втор по големина од седумте острови, кои се наоѓаат во Јонското море. Eден од...
Дестинации и ДегустацииЛајфстајлСлајдер

„Зелениот остров“ од соништата – Веднаш ќе посакате да сте таму! (ФОТО)

Еспресо
Крф е остров кој традиционално го посетуваат сите генерации. Тој е втор по големина од седумте острови, кои се наоѓаат во Јонското море. Eден од...
Дестинации и ДегустацииЛајфстајл

Откријте го најприватниот остров на светот (ФОТО)

Еспресо
Најприватниот остров на светот е сместен на источното крајбрежје на Централна Америка, а граничи со Мексико на северозапад, Карипското море на исток и Гватемала на...
ЛајфстајлСцена

Наташа Беквалац искрена: Заљубена сум и препородена

Igor
Наташа Беквалац овие денови ужива на одмор во Грција, на островот Миконос, а своите следбеници на Инстаграм редовно ги части со провокативни фотки и видео...
ЛајфстајлСцена

ПОЛНИ 6 ГОДИНИ: Кејт избра специјална егзотична локација за роденденот на Џорџ

Igor
Наскоро британскиот принц Џорџ ќе го прослави својот шести роденден, а неговите родители подготвија посебна прослава за тој ден. Семејството ќе отпатува на Карибите, на...
ЛајфстајлСцена

Ја чува плажата на Миконос: Вака познатиот Мич ужива на грчкиот остров со 28 ГОДИНИ ПОМЛАДАТА ИЗБРАНИЧКА!

Igor
Дејвид Хаселхоф или на нас попознат како Мич во Грција ужива со својата трета сопруга, 28 години помладата Хејли Робертс. Актерот кој го засакавме по...