24.8 C
Скопје
14:38 - 30 мај, 2024

Ознака : соништата

Дестинации и ДегустацииЛајфстајлСлајдер

„Зелениот остров“ од соништата – Веднаш ќе посакате да сте таму! (ФОТО)

Еспресо
Крф е остров кој традиционално го посетуваат сите генерации. Тој е втор по големина од седумте острови, кои се наоѓаат во Јонското море. Eден од...
Секојдневие

Се што е потребно за живот го сместиле во 25 квадрати: Од камп приколка направиле вистински рај за уживање и релаксација! (ВИДЕО)

Еспресо
Во оваа куќа, буквално секој агол е максимално искористен… Оваа неверојатна куќа на тркала, во која е сместено се што е потребно, е направена во...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Работен ден од соништата: Ќе се воодушевите кога ќе видите со кого Арнолд Шварценегер дојде во канцеларија (ВИДЕО)

Еспресо
Арнолд Шварценегер (72) е познат како голем љубител на животните, а неговиот најнов потег ги воодушеви фановите ширум светот. Имено, славниот актер на работа ниту...
Секојдневие

Најмладите улични свирачи си ги остварија соништата и станаа светски шампиони (ФОТО)

Еспресо
Уличните свирачи од Кнез Михајлова ја напуштиле Србија во 2010 година, кога победија на натпреварувањето „Јас имам талент“. Во меѓувреме станаа прваци на светот и...
ЛајфстајлСцена

Одмор од соништата: НАЈПЛАТЕНИОТ холивудски актер со семејството во Италија (ФОТО)

Igor
Италијанската јужна обала се смета за идеално летувалиште за славните и богатите, а тоа не не чуди, бидејќи речиси сите тие ја избираат токму оваа...