10.8 C
Скопје
02:20 - 28 февруари, 2024

Ознака : шварценегер

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Шварценегер и Дени Де Вито пак заедно, на наше задоволство: Еве на што работат

Еспресо
Актерите играа заедно во култната комедија Близнаци од 1988 година. Не така одамна тие планираа да глумат во продолжение, но смртта на режисерот на оригиналниот...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖивотни ПриказниСветСлајдерСцена

Таткото на Арнолд Шварценегер бил нацист, а идол на актерот бил советскиот кревач на тегови Јуриј Власов

Еспресо
Малку познати факти од животот на легендарниот бодибилдер и ѕвездата на „Терминатор“. Во јули 1990 година, Арнолд Шварценегер се обратил до Центарот Симон Визентал за...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Шварценегер во пикантен документарец: „Му нанесов болка на моето семејство, и со тоа морам да живеам“

Еспресо
Актерот, политичар и боди билдер Арнолд Шварценегер (75) наскоро ќе го објави документарниот филм „Арнолд“ во кој зборува за своите успеси, но и за тешките...
СветСлајдерСцена

(Видео) Шварценегер се враќа на екраните и тоа во серија: Еве како тоа изгледа!

М.П
Објавен е првиот трејлер од ТВ серијата „Fubar“ во која светски познатиот актер Арнолд Шварценегер се враќа на малите екрани. Во трејлерот кој беше објавен...
СветСлајдерСцена

Така тоа го прават вистинските акциски херои: Со ножеви за преживување Сталоне и Шварценегер се подготвуваат за Ноќта на вештерките

Еспресо
Двете холивудски легенди Арнолд Шварценегер и Силвестер Сталоне ги воодушевија обожавателите со заедничката фотографија. Двајцата на своите профили на Инстаграм објавија фотографија на која резбаат...
СветСлајдерСцена

(Видео) Шварценегер со порака од Аушвиц: „Ајде заедно да се бориме против предрасудите и да ставиме крај на нив еднаш засекогаш“

Еспресо
Филмската легенда Арнолд Шварценегер го посети поранешниот нацистички логор Аушвиц, кадесе сретна со преживеан од Холокаустот и неговите роднини за да испрати порака против предрасудите...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСветСлајдерСцена

(Видео) Арнолд Шварценегер: „Имаме крвави раце затоа што ја финансираме војната“

Еспресо
Тежок говор на поранешниот гувернер (видео) за време на климатска конференција во Австрија. „Како и да погледнете, имаме крв на рацете затоа што ја финансираме...
СветСлајдерСцена

Шварценегер има порака до целиот свет: Не сум експерт за надворешна политика, но знам дека во војната и после неа никој не победува

Еспресо
Познатиот глумец и поранешен гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, се огласи на социјалните мрежи по руската инвазија на Украина. „Моите мисли се со украинскиот народ....
СветСлајдерСцена

(ВИДЕО) АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР ВО МУЛТИ-АВТОМОБИЛСКИ СУДАР: Поминал на црвено, едно лице завршило во болница

Еспресо
Арнолд Шварценегер учествувал во собраќајна несреќата во Лос Анџелес, потврди неговиот портпарол. Едно лице завршило во болница.  Според полициските информации, во сударот учествувале четири возила,...
СветСлајдерСцена

Доволно е само да го погледнете и веднаш ќе сфатите кој е неговиот татко – Освен ликот, ги наследил и неговите страсти!

Еспресо
Џозеф Баен на паркингот ја покажа својата омилена поза во бодибилдингот, а погодете кој е познат по таа поза…. Џозеф Баен, вонбрачниот син на Арнолд...