38.8 C
Скопје
16:32 - 19 јули, 2024

(Фото) Пријателски мајтапи меѓу Силвестер Сталоне и Арнолд Шварценегер: Слај наполни 78 години

Познатиот актер Арнолд Шварценегер му го честиташе 78-тиот роденден на својот пријател Силвестер Сталоне.

Арни ја објави својата честитка до Слај на неговата страница на Инстаграм, а објавата беше придружена со неколку стари фотографии.

Секако, честитките не останаа без пријателските мајтапи кои актерите обожаваат да ги разменуваат меѓу себе.

„Среќен роденден пријателе. Ти си шампион и легенда. Ме инспирираш мене и милијарди луѓе низ светот“, напиша Шварценегер.

принтскрин
принтскрин инстаграм

Инаку пријателите редовно со стари фотографии си ги честитаат родендените.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sly Stallone (@officialslystallone)

 

 

Слични објави

(Фото) Јелена Карлеуша со шокантна објава за куче претепано до смрт: „Барам итна реакција“

еспресо

(Видео) „Жено, побарај помош!“ Ана Николиќ повторно шокира, во долна облека шета по улица!

Еспресо

(Фото) Ела Дворник топлес и во танга: Какви брутални фотографии

Еспресо

Контроверзниот Десингерица: На жена ми ѝ пречи кога им плукам на луѓето во уста, но мене тоа ме прави среќен

Еспресо

Принцот Хари ќе објави нов „сензационален материјал“ во нова книга: Има што да раскаже за серија книги

еспресо

(Фото) Жељко Бебек настапува со синот кој „растура“: Сакам да ме „прешиша“ на сцена

еспресо
Се вчитува....