38.8 C
Скопје
16:53 - 19 јули, 2024

Крадци упаднале во куќата на Бака Прасе: Ме ограбија, штетата е 250.000 евра

Во последно време Бака Прасе често успева да ги изненади своите следбеници со неочекувани вести, што беше случај и сега кога ја извести јавноста дека е ограбен.

Тој моментално престојува во Хрватска, од каде се огласи и ги шокираше своите фанови. Како што тврди, провалник влегол во куќата во која живее и однел работи вредни околу 250.000 евра, само ден пред да објави слика од парот во базен.

– Бев ограбен. Синоќа некој упадна во нашата куќа, ги одзеде сите работи од неа, меѓу кои беа и часовниците и парите што ги земав за снимањето на спотот за песната со Војаж – напиша Бака Прасе и додаде:

– Штета: Сите работи, дури и облеката и парфемите на луѓето кои беа со мене, моите ролекси, готовина, облека вредна околу 250.000 евра. Фала му на Бога што го убедивме Игор да не остане сам во куќата бидејќи можеше да биде повреден. Благодарност и до хрватската полиција што веднаш се одзва на повикот, се фати за работа и ги донесе форензичарите и ја спроведе истрагата. Се надевам дека наскоро ќе го најдеме виновникот.

Слични објави

(Фото) Прва фоторгафија на Тамара Драгичевиќ со синот: Актерката ги собра трите деца околу себе и насмеана позираше

Еспресо

(Фото) Јелена Карлеуша со шокантна објава за куче претепано до смрт: „Барам итна реакција“

еспресо

(Видео) „Жено, побарај помош!“ Ана Николиќ повторно шокира, во долна облека шета по улица!

Еспресо

(Фото) Ела Дворник топлес и во танга: Какви брутални фотографии

Еспресо

Контроверзниот Десингерица: На жена ми ѝ пречи кога им плукам на луѓето во уста, но мене тоа ме прави среќен

Еспресо

Принцот Хари ќе објави нов „сензационален материјал“ во нова книга: Има што да раскаже за серија книги

еспресо
Се вчитува....