17.8 C
Скопје
16:35 - 3 март, 2024

(Фото) Шварценегер и Дени Де Вито пак заедно, на наше задоволство: Еве на што работат

Актерите играа заедно во култната комедија Близнаци од 1988 година. Не така одамна тие планираа да глумат во продолжение, но смртта на режисерот на оригиналниот филм Иван Рајтман ги спречи овие планови.

76-годишниот американски актер Арнолд Шварценегер и неговиот 79-годишен колега Дени Де Вито, кои играа во комедијата „Близнаци“ пред 40 години, повторно се обединија за да учествуваат во продукцијата на претстава на Бродвеј. Арни на својата страница на Инстаграм сподели фотографија на која позира со Дени и неговата ќерка Луси Девито.

„Брат ми! Беше фантастично да се види Дени на Бродвеј. Едвај чекам да соработуваме повторно“, стои во описот.

инстаграм

Шварценегер и Де Вито играа генетски модифицирани браќа во филмот Близнаци од 1988 година. Ова беше прв обид на Шварценегер за комична улога и беше огромен успех на бокс офисот.

Ѕвездите требаше да глумат во долгоочекуваното продолжение на Близнаците, Тројки, каде што браќата ќе откријат дека всушност се тројка. Имаше гласини дека Еди Марфи ќе се приклучи на актерската екипа на продолжението, а неодамна Трејси Морган потпиша да ја игра улогата. Сепак, проектот беше ставен во мирување откако режисерот на оригиналниот филм, Иван Рајтман, почина во февруари 2022 година на 75-годишна возраст.

Синот на Иван, холивудскиот режисер Џејсон Рајтман, тогаш го го одбил проектот.

“Џејсон Рајтман буквално го прекина проектот кога неговиот татко почина. Неговиот татко навистина сакаше да го направи тоа. Јас навистина сакав да го направам тоа. Дени Де Вито навистина сакаше да го направи тоа. Имавме финансии. Но, кога неговиот татко почина, Џејсон рече: „Никогаш не ми се допадна оваа идеја“ и ја напуштивме, рече Шварценегер.

Напомена и дека моментално работи на уште еден филм со Дени.

„Задоволство е да се работи со него и неговиот талент е извонреден“, рече Арнолд.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Screen Off Script (@screenoffscript)

Слични објави

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо

Достоинствено: Како Бресквица го прифати поразот на Беовизија

еспресо

Астропрогноза за недела, 3 март: За Лавовите трошоци, за Биковите убаво изненадување

еспресо

Теја Дора ќе ја претставува Србија на Евровизија: Бресквица ја освои публиката

еспресо
Се вчитува....