ПОЛНИ 6 ГОДИНИ: Кејт избра специјална егзотична локација за роденденот на Џорџ

Наскоро британскиот принц Џорџ ќе го прослави својот шести роденден, а неговите родители подготвија посебна прослава за тој ден.

Семејството ќе отпатува на Карибите, на островот Мистик. Кралското семејство е посебно приврзано за овој остров, поради принцезата Маргарет, сестра на кралицата Елизабета.

Таа таму закрепнувала од бурниот брак со Ентони Армстронг Џонс. Тогашниот сопственик на островот решил да ѝ го подари на Маргарет, која подоцна таму изградила прекрасна вила која ја нарекла „Прекрасна вода“.

Членовите на кралското семејство често летуваат на овој остров, кој им нуди мир и приватност. Таму на одмор одат дури и членовите на семејството на Кејт, родителите Керол и Мајк и сестра ѝ Пипа со сопругот Џејмс.

Слични објави

Луна Џогани со длабокото деколте ги стави градите во прв план! (ФОТО)

Еспресо

Повторно заедно: Аца Лукас и Соња Вуксановиќ заедно во Рим! (ФОТО)

Васко Спасоски

ВКУСНО И МАКЕДОНСКО: Најлесниот колач со јаболка (РЕЦЕПТ)

Igor

Богдана Ражнатовиќ е прекрасна трудница, но оваа ситница ја вознемирува!

Еспресо

Погледнете колку пари потрошила КАРЛЕУША на роденденскиот стајлинг (ФОТО)

Igor

Градови на романтиката: Најубавите дестинации за Денот на вљубените (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

Шестнаесет + дванаесет =

Слични објави

Сауна, подно греење, а креветот полуксузен од дома! Ѕирнете во автобусот за турнеи на Џастин Бибер (ФОТО)

Еспресо

Доста опуштено: Актерката Лидија Вукичевиќ се соблече гола во салон за убавина! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ова никој не го очекуваше од неа: Актерката Ирена Ристиќ објави провокативна фотографија

Igor

Сопствениците на хитот „Señorita“ се бакнуваа на среде улица, а Камила носеше фустан со длабоко деколте! (ФОТО)

Васко Спасоски

Џо Кокер го објави првиот албум, „Pink Floyd“ постигнаа ненадминлив рекорд и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Вистината за нивната љубов: Анастасија Ражнатовиќ откри зошто не споделува фотографии со момчето Ѓорѓе

Еспресо