16.8 C
Скопје
01:47 - 26 мај, 2024

Ознака : рози

БалканСлајдерСцена

(Фото) Емина Јаховиќ доби романтичен подарок за својот 41 роденден: Која жена не би посакала ваква убавина!

Еспресо
Емина Јаховиќ не криеше дека изминатите години минувала низ тежок период во животот, по разводот со Мустафа Сандал. Пејачката морала да ја бара правдата на...
БалканСлајдерСцена

(ВИДЕО) КАРЛЕУША ДВА ДЕНА ГО СЛАВИ ДЕНОТ НА ВЉУБЕНИТЕ: Доби нова пратка на рози, се чини се од сопругот Душко!

Еспресо
Јелена Карлеуша, автентична на својот хороскопски знак Лав, веќе се пофали со куќа полна рози на Денот на вљубените, а сега во нејзиниот дом пристигнаа...
ЛајфстајлСлајдерСтил

ДЕНОТ НА ВЉУБЕНИТЕ НИЗ СВЕТОТ: Италијанците ѝ праќаат писма на Јулија, а Французите ги обновуваат заветите!

Еспресо
Денеска е Ден на вљубените, кој низ светот е познат како Валентин а го добил името по ранохристијанскиот светец Валентин, кој живеел во 3 век...
Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЕспресоЖенски печатСлајдер

(ФОТО) МЕРАКЛИСКИ КАЈ ЧИЧКО БУРХАН: На кафе варено на песок и лимонади од роза и нане – нова приказна во Старата Скопска чаршија

Кате Божиновска
Кога ќе го споите духот на Старата скопска чаршија и мирисот на тазе сварено кафе, ќе се навратите во времето кога утринскиот муабет и првото...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

ВО БАДЕМАНТИЛ И СО РОЗИ ВО УСТАТА: Пејачот им го честиташе 8-ми март на дамите и направи хаос на Инстаграм (ВИДЕО)

Еспресо
Српскиот пејач Марко Стојковиќ, попознат како МС Стојан одлучи на крајно симпатичен и оригинален начин на припадничките на понежниот пол да им го честита Денот...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

По судењето со Карлеуша, Цеца доби подарок! Ова не го очекуваше! (ФОТО)

Еспресо
Јелена Карлеуша и Светлана Цеца Ражнатовиќ се сретнаа денес по долго време во Вториот основен суд во Белград. Кога судењето се заврши, тие си заминаа...