22.8 C
Скопје
17:51 - 30 мај, 2024

Ознака : видеоспот

Наши ФациСлајдерСцена

ВИДЕО | „Песнава е за во светски клубови“: Младата Лара Иванова не потсети дека имаме квалитетна музика!

Васко Спасоски
Пред неколку дена младата пејачка Лара Иванова ја промовираше својата најнова песна со наслов „Некогаш ќе помине“ и ги освои симпатиите на публиката. Според многумина,...
Наши ФациСлајдерСцена

ВИДЕО | Манекенката Кристина Димитријевска сними уште една песна со провокативен видеоспот!

Васко Спасоски
Една од најубавите Македонки, мисицата Кристина Димитријевска пред само два дена ја промовираше својата најнова песна во соработка со младиот рапер Бојан Сплеш. „Амнезија“ е...
Наши ФациСлајдерСцена

ВИДЕО | Нема да престанете да ја слушате: Младата Лара Иванова има ХИТ!

Васко Спасоски
Има само 16 години, а позади себе веќе има неколку одлични песни со видеоспотови, како и настапи на неколку музички фестивали во земјата. Музичките критичари...
Наши ФациСлајдерСцена

Пејачката Бојана Скендеровски се враќа на музичката естрада: Најдов одлична песна, знам дека ќе ѝ се допадне на публиката (ВИДЕО)

Васко Спасоски
По подолга пауза на македонската музичка сцена со нова песна се враќа и познатата пејачка Бојана Скендеровски или пак ако сакате и Атанасовска. Малку повозрасната...
Наши ФациСцена

ВИДЕО | Париз-Скопје-Берово: Раперот Ванчо ака Стар Бој има нова песна!

Васко Спасоски
Ванчо, Македонецот кого под неговото уметничко име Star Boy, домашната јавност веќе го откри, а сега и полека го запознава и како артист, а и...
Наши ФациСлајдерСцена

За добра песна не треба да се брза: Младиот фолк-пејач Живе Мешуревски ја објави неговата „Да си моја“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Музичката индустрија е можеби една од најпогодените гранки во светот поради пандемијата со корона-кризата која трае скоро една година, но и во едни такви услови,...
Наши ФациСлајдерСцена

ВИДЕО: Македонец од Париз ќе прави светска кариера: Слушнете ја неговата „Cash Game“!

Васко Спасоски
– Со музика започнав на возраст од 12-13 години, кога ја снимив мојата прва песна. Оттогаш, имам некаде околу 5-6. Подоцна, на 23-годишна возраст, решив...
Наши ФациСлајдерСцена

ВИДЕО: Слушнете ја „Беља“ на раперката Дијана ОГ!

Васко Спасоски
Младата раперка Дијана ОГ вечерва ја објави својата најнова песна со наслов „Беља“. За новата нумера пејачката сними и видеоспот, во кој покрај неа се...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Интересна година за актерот Жарко Димоски: Во време на пандемија се ожени, пееше на „Макфест“ и сними спот со неговата вереница! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
На 35-то јубилејно издание на „Макфест“, кое се одржа пред неколку недели во Штип, за првпт на сцената го видовме и младиот и познат актер...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Нокаут вредни и во време на пандемија: Спот за „Сакам да живеам“, документарец, нов албум и лого на бендот! (ФОТО)

Васко Спасоски
Иако во моментов живееме во еден исклучително тежок период на социјална дистанца , намалени контакти,финансиска криза, „Нокаут“ се реши да внесе малку свежина во етерот....