11.8 C
Скопје
22:44 - 23 април, 2024

Ознака : бојана скендеровски

Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

(Фото) Бојана Скендеровски наполни 40 години: Благодарна сум за сѐ што имам!

Еспресо
Пејачката Бојана Скендеровски вчера го прослави нејзиниот јубилеен 40. роденден. Бидејќи нејзиниот роденден се совпаѓа со Денот на вљубените – 14 февруари, таа направи роденденска...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Бојана Скендеровски: Милан Завков се зачуди кога му реков дека сакам да ја пеам „Заветна“ во времето кога пораката не ѝ беше разбрана

Милица Џаровска
Пејачката Бојана Скендеровски вели дека песната „Заветна“ од Пепи Бафтировски ѝ е во срцето од многу одамна. За првпат ја запеала уште во 2011 година,...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Бојана Скендеровки во жесток напад на министерката за култура: „Дрско ги пониживте сите автори“

Еспресо
Популарната македонска пејачка и водителка Бојана Скендеровски, која инаку беше победничка на фетсивалот Макфест во 2015 година, денес со прилично остар јазик застана во одбрана...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатНаши ФациСлајдерСцена

(РАЗГОВОР) БОЈАНА СКЕНДЕРОВСКИ: Со „Зад завесите“ ја враќам емпатијата и ги будам емоциите кај луѓето!

Ј.К.Д.
Најпрво слушнете ја новата песна на Бојана, а потоа уживајте во разговорот… Со песната „Зад завесите„ повторно се враќаш на македонската музичка сцена. Какво е...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) СОПРУГОТ НА БОЈАНА СКЕНДЕРОВСКИ СЛАВЕШЕ РОДЕНДЕН: Пејачката блескаше покрај него!

М.Р.
Нашата позната пејачка, текстописец и водителка Бојана Атанасовска-Скендеровски, позната само како Бојана на својот инстаграм – профил објави прекрасни фотографии по повод роденденот на својот...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) ВО ФАМИЛИЈА СКЕНДЕРОВСКИ ПАРИЧКАТА СЕ ПАДНА КАЈ БОЈАНА: Оваа година ќе ми треба среќа…

М.Р.
Нашата позната пејачка Бојана Скендеровски на својот фејсбук – профил објави прекрасни семејни фотографии по повод денешниот празник. Бадник е денот пред Божиќ или денот...
Наши ФациСлајдерСцена

Пејачката Бојана Скендеровски се враќа на музичката естрада: Најдов одлична песна, знам дека ќе ѝ се допадне на публиката (ВИДЕО)

Васко Спасоски
По подолга пауза на македонската музичка сцена со нова песна се враќа и познатата пејачка Бојана Скендеровски или пак ако сакате и Атанасовска. Малку повозрасната...
Наши ФациСлајдерСцена

Бојана се враќа на музичката сцена со нова песна: Промоцијата ќе биде „лајв“ на нејзината страница на Фејсбук!

Васко Спасоски
По долго отсуство на музичката сцена се враќа пејачката Бојана Скендеровски, односно моминско Атанасовска. Можеби младите генерации ја знаат како водителка, но оние малку повозрасните...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Александар Митевски, Дац и Бојана Скендеровски преку песна им се заблагодарија на сите кои се дел од битката против коронавирусот! (ВИДЕО)

Еспресо
Познатото музичко дуо Александар Митевски и Драган Спасов Дац, кои во текот на изминативе неколку месеци објавија неколку хитови, сега преку една подарок песна, им...