23.8 C
Скопје
12:42 - 10 август, 2022

Ознака : Стар Бој

Ви препорачуваме на СП Видео Еспресо Женски печат Слајдер

(ВИДЕО) НАШИНЕЦ ВО ПАРИЗ ИМА НЕШТО ДА ВИ КАЖЕ ОД МОНТЕ КАРЛО: Зборувам вистина, па затоа ме мразат, почнав од нула, види ме сега газам!

Еспресо
Оние кои ги следат модерните текови на музичката сцена се сеќаваат на Македонецот кој живее во Париз, а работи и твори како музички трап артист...
Наши Фаци Сцена

ВИДЕО | Париз-Скопје-Берово: Раперот Ванчо ака Стар Бој има нова песна!

Васко Спасоски
Ванчо, Македонецот кого под неговото уметничко име Star Boy, домашната јавност веќе го откри, а сега и полека го запознава и како артист, а и...