30.8 C
Скопје
13:31 - 10 август, 2022

(ВИДЕО) НАШИНЕЦ ВО ПАРИЗ ИМА НЕШТО ДА ВИ КАЖЕ ОД МОНТЕ КАРЛО: Зборувам вистина, па затоа ме мразат, почнав од нула, види ме сега газам!

Оние кои ги следат модерните текови на музичката сцена се сеќаваат на Македонецот кој живее во Париз, а работи и твори како музички трап артист но и дизајнер на сопствениот моден бренд „Royalty“.

приватна архива

Велешанецот Ванчо Пашалиски или Johny Star ака „StarBoy“ како што му е уметничкото име, кон крајот на минатата година ја презентираше својата работа во Македонија преку проектот: три траки – три видеа, кои сега се најдоа меѓу 8-те теми на неговиот деби албум.

Патем, тој најави и презентирање на неговата модна линија во Македонија, на новиот моден бренд за гардероба наречен „Royalty Paris“ од кого едно модно парче во вид на црна маичка е дел од неговиот музичко-моден пакет наречен „Infinity Box“ кој Македонецот од Париз неодамна го промовираше во европската  колевка  на раскошот и луксузот, Монте Карло.

Имено „музичко – модниот пакет“ на Star Boy содржи музичко ДВД, споменатата маичка од неговиот моден бренд, беџ со логото на брендот и пет стикери.

Инаку Ванчо е еден од ретките Македонци кој е успешен и надвор од Македонија на музичко поле и моден план, обидувајќи се да направи пробив во светот на шоу-бизнисот и модата каде конкуренцијата е жестока и пеколно немилосрдна, а во исто време не заборава кој е и од каде потекнува, афирмирајќи ја Македонија и преку сопствениот креативен израз.

Зборувам вистина, па затоа ме мразат, почнав од нула, види ме сега газам“ е еден од суштинските стихови во една од песните („Mad“) со која тој сериозно ја стресе македонската музичка сцена во жанрот на кој му припаѓа.

„Star Boy“  ја бара и поддршката од сите кои ја сакаат неговата музика и ја следат модата, но и од сите останати Македонци кои купувајќи македонски производ стануваат своевидни мецени на она што еден Македонец креативно го работи по светот.

Во исто време „Star Boy“ го промовираше и својот веб портал (ROYALTY PARIS – LUXURY BRANDна кој можат да се најдат сите информации за ова момче и неговата работа и творештво, како и да се набават посочените музичко-модни продукти.

Еве ја неговата промотивна видео порака до сите Вас:

Слични објави

Џони Деп потпиша милионски договор со компанијата која го цензурираше веднаш штом беа упатени првите обвинувања

Еспресо

Славчо Попоски прогнозира пороен дожд, грмежи и засилен ветер; невреме во Скопје

Еспресо

Колешката од „Брилјантин“ се прости од Оливија Њутн-Џон: „Јас сум без зборови, последен пат кога зборувавме ми рече…“

Еспресо

Бен Стилер откри дека ја одбил улогата во познатиот филм: „Сè уште ме мачи тоа“

Еспресо

Сте го виделе новиот дом на Бред Пит? 40 милиони долари за вистинска палата

Еспресо

Драматично на „Шарл де Гол“: Вооружен со нож претел на аеродромот во Париз; убиен е од полицијата

Еспресо
Се вчитува....