24.8 C
Скопје
15:42 - 3 октомври, 2023

Два магични напитоци за брзо прочистување на организмот

Доколку досега не сте внимавале на исхраната и сте наталожиле повеќе килограми, а сакате да воведете ред и да го прочистите телото ви препорачуваме два магични и вкусни напитоци од портокал.

1. Детокс напиток со портокал, лимон и мед

Потребно ви е: сок од 4 портокали, 1 лажица лимонов сок, 1 мала лажица мед.

Сите состојки помешајте ги и уживајте во прекрасниот вкус.

2. Детокс фрапе од портокали

Потребно ви е: сок од 2 портокали, 2 дл јогурт, 1 банана, 1 лажица лимонов сок, 1 мала лажица мед.

Помешајте ги сите состојки во блендер и уживајте во вкусот.

Сокот можете да го пиете преку целиот ден со цел да го „исплакнете“ организмот, а фрапето искористете го како замена за меѓуоброкот или вечерата. Овие два напитока комбинирани со лесна храна ќе ве препородат по деновите исполнети со масна храна.

Слични објави

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Што е интервентна кардиологија и кога се употребува

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Дислексија кај деца – како да им се помогне?

Еспресо

(Фото) „Липо“ искуство на Весна Антиќ за совршена линија и детоксикација: Еден конфекциски број помалку за само две недели!

Ј.К.Д

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Што е ласерска биостимулација?

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Фебрилни конвулзии

Во Србија е регистриран прв случај на нов сој на коронавирус, еве кои се симптомите

еспресо
Се вчитува....