Два магични напитоци за брзо прочистување на организмот

Доколку досега не сте внимавале на исхраната и сте наталожиле повеќе килограми, а сакате да воведете ред и да го прочистите телото ви препорачуваме два магични и вкусни напитоци од портокал.

1. Детокс напиток со портокал, лимон и мед

Потребно ви е: сок од 4 портокали, 1 лажица лимонов сок, 1 мала лажица мед.

Сите состојки помешајте ги и уживајте во прекрасниот вкус.

2. Детокс фрапе од портокали

Потребно ви е: сок од 2 портокали, 2 дл јогурт, 1 банана, 1 лажица лимонов сок, 1 мала лажица мед.

Помешајте ги сите состојки во блендер и уживајте во вкусот.

Сокот можете да го пиете преку целиот ден со цел да го „исплакнете“ организмот, а фрапето искористете го како замена за меѓуоброкот или вечерата. Овие два напитока комбинирани со лесна храна ќе ве препородат по деновите исполнети со масна храна.

Слични објави

Некогаш најзгодниот актер денес изгледа непрепознатливо

Igor

Познатата актерка го пронајде совршениот баланс помеѓу мајчинството и вежбањето! (ФОТО)

Слободен Печат

Како да ја подобрите меморијата?

Еспресо

ДИЕТАТА НА МАРКО КОН – Ослабел 36 килограми „За појадок СВИНСКИ ВРАТ, за ручек СВИНСКИ ВРАТ, а за вечера… Погодете? Да, СВИНСКИ ВРАТ!“

Слободен печат

Ова лето јадете плодови со сина или со црвена боја

Еспресо

ТЕСНИ ЧЕВЛИ? Лесни трикови за нивно ширење во домашни услови

Igor

Остави Коментар

1 × три =

Слични објави

Волшебен цитрус за спас на кожата

Igor

Приказна за еден остров (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Четири показатели дека имате вишок отрови во организмот

Еспресо

Чудесно млеко за долговечност: Кефирот лечи многу здравствени проблеми, но еве кој не смее да го консумира!

Еспресо

Обрнете внимание! Храна што треба да ја избегнувате ако сте болни

Еспресо

Одличен домашен сладолед (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Igor