14.8 C
Скопје
20:23 - 27 февруари, 2024

Ознака : дебело црево

ЛајфстајлРетроСлајдер

(ФОТО+ВИДЕО) БИЗАРНО – ДОКТОРОТ КОЈ СЕ ОПЕРИРАЛ САМ СЕБЕ: Прв во историјата оти немал друг избор на Антарктикот

Еспресо
Во февруари 1961 година, Леонид Рогозов бил еден од дванаесетте луѓе кои кампувале во тогашната нова, советска база на Антарктикот. Тој бил и нивниот единствен...
Ви препорачуваме на СПСветСлајдерСцена

ПЕЛЕ ХОСПИТАЛИЗИРАН: Светот се моли за неговото здравје

Еспресо
Страв и надеж за најголемиот досега, од сите. Име познато во секој агол на планетата. Светот трепери за Пеле, вечниот крал и симбол на фудбалот,...
Здравје

Смути од ананас и краставици за прочистување на дебелото црево

Igor
Голем број проблеми со здравјето доаѓаат токму од „нечистотиите“ кои остануваат во дебелото црево. Затоа и треба неколкупати годишно да се трудиме да го прочистуваме...