24.8 C
Скопје
12:49 - 14 април, 2024

Ознака : автобиографија

ЛајфстајлРетроСлајдер

(ФОТО+ВИДЕО) БИЗАРНО – ДОКТОРОТ КОЈ СЕ ОПЕРИРАЛ САМ СЕБЕ: Прв во историјата оти немал друг избор на Антарктикот

Еспресо
Во февруари 1961 година, Леонид Рогозов бил еден од дванаесетте луѓе кои кампувале во тогашната нова, советска база на Антарктикот. Тој бил и нивниот единствен...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ проговори за неа во неговата автобиографија!

Еспресо
Огромно внимание на турските медиуми во последните неколку дена предизвикува автобиографијата на познатиот турски пејач Мустафа Сандал, кој помеѓу останатото, пишувал и за својата поранешна...
ЛајфстајлСцена

Ова е човекот кој ја силуваше Деми Мур: По злосторството ја прашал: „Какво е чуството кога мајка ти ќе те продаде за 500 долари?“ (ФОТО)

Igor
Актерката Деми Мур (52) пред неколку недели го шокираше светот со признанието во нејзината книга „Inside out“, дека на 15 години е силувана и дека...