10.8 C
Скопје
21:18 - 28 февруари, 2024

Ознака : антарктик

ЛајфстајлРетроСлајдер

(ФОТО+ВИДЕО) БИЗАРНО – ДОКТОРОТ КОЈ СЕ ОПЕРИРАЛ САМ СЕБЕ: Прв во историјата оти немал друг избор на Антарктикот

Еспресо
Во февруари 1961 година, Леонид Рогозов бил еден од дванаесетте луѓе кои кампувале во тогашната нова, советска база на Антарктикот. Тој бил и нивниот единствен...
Секојдневие

Под мразот на Антарктикот откриени остатоци од древна прашума

Еспресо
Половите на Земјата веќе долго личат на ледени пустини. Животот таму не можел да опстане, па луѓето и повеќето животни се населувале во попријатна клима...