21.8 C
Скопје
03:01 - 5 јули, 2022

Ознака : Мустафа Сандал

Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Свет Слајдер Сцена

Новата сопруга на Мустафа Сандал прво го ископира свадбениот изглед на Емина, а сега парот ужива во медениот месец во Бодрум каде летува и пејачката со синот

Еспресо
Поранешниот сопруг на пејачката Емина Јаховиќ, турскиот пејач Мустафа Сандал се ожени со својата 19 години помладата избраничка Мелис Сутшуруп, а фановите веќе на големо...
Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Сцена

(ФОТО) Емина Јаховиќ ја промени бојата на косата веднаш по свадбената прослава на поранешниот сопруг

М.Р.
Емина Јаховиќ ја промени бојата на косата веднаш по свадбената прослава на поранешниот сопругПопуларната пејачка направи промена на имиџот, откако нејзиниот поранешен сопруг Мустафа Сандал...
Балкан Слајдер Сцена

МУСТАФА САНДАЛ САКА ДА ЈА ПРОДАДЕ КУЌАТА ВО КОЈА ЕМИНА ЖИВЕЕ СО ДЕЦАТА: Пејачката одбива да го напушти домот, а борбата продолжува на суд!

М.Р.
Очигледно Емина и Мустафа не знаат да се договорат како поранешни партнери, па сите прашања и проблеми по разводот ги решаваат на суд. Пејачката мината...
Балкан Слајдер Сцена

Судијата ме молеше да престанам да плачам: Се подготвував две години за разводот!

Васко Спасоски
Пејачката Емина Јаховиќ со години живее на релација Белград – Истанбул, а за себе вели дека обожава да работи и дека ужива во работата. –...
Балкан Ви Препорачуваме Слајдер Сцена

Емина Јаховиќ и по 12 години не може ја прифати Турција за свој дом! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пејачката Емина Јаховиќ веќе 12 години живее и работи во Турција, каде основаше семејство и запозна голем број пријатели по заминувањето од Србија. Иако и...
Балкан Слајдер Сцена

Пејачката си фати нов милионер, но на Инстаграм вели нешто сосема друго! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата пејачкаЕмина Јаховиќ ја раскина врската со турскиот бизнисмен Садетин Саран пред крај на минатата година, а сигурно не ни претпоставувала дека сегашното момче Салих...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Емина Јаховиќ се смири со поранешниот сопруг, на тоа инсистирал најмалиот син! (ФОТО)

Васко Спасоски
Неодамна таа објави нова песна „Кризирам“ која веќе брои милионски прегледи, а како што самата изјави, околу аранжманот и самиот текст и помогнал нејзиниот поранешен...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ проговори за неа во неговата автобиографија!

Еспресо
Огромно внимание на турските медиуми во последните неколку дена предизвикува автобиографијата на познатиот турски пејач Мустафа Сандал, кој помеѓу останатото, пишувал и за својата поранешна...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Емина Јаховиќ откри што напишал за неа Мустафа Сандал во неговата автoбиографија!

Васко Спасоски
Емина Јаховиќ беше гостинка на концертот на Наташа Беквалац во белградската „Штарк арена“, каде со својата колешка ги изведоа двата заеднички дуета. По спектаклот, Емина...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Вака се сака поранешната сопруга: Мустафа Сандал на Емина Јаховиќ за роденден и подарил часовник од ….. евра!

Васко Спасоски
Емина Јаховиќ за својот 38. роденден од екс сопругот Мустафа Сандал, со кого повторно е во врска добила часовник кој чини 45.000 евра. Пејачката кон крајот на...