17.8 C
Скопје
06:55 - 30 јуни, 2022

Новата сопруга на Мустафа Сандал прво го ископира свадбениот изглед на Емина, а сега парот ужива во медениот месец во Бодрум каде летува и пејачката со синот

Поранешниот сопруг на пејачката Емина Јаховиќ, турскиот пејач Мустафа Сандал се ожени со својата 19 години помладата избраничка Мелис Сутшуруп, а фановите веќе на големо ги споредуваат двете негови сопруги.

Мустафа и Мелис судбоносното „ДА“ го изговорија во турската амбасада во Рим, по што пејачот со две децении помладата сопруга објавија фотографии од венчавката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mustafa Sandal (@mustafasandal24)


Иако Мелиса се потрудила за најубавиот нејзин ден да изгледа поуникатно и совршено, на социјалните мрежи таа наиде на остра критика и бурна реакција од многумина.

Имено многумина таа ја споредија со Емина кога пејачката се венчаше со Мустафа поради тоа што носеле исти детаљ на главата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by bridal.tr (@bridal.tr)


Двете носеле бела мрежа на главата која е замена за вел, а очигледно сегашната сопруга на пејачот ја ископирала Емина која се венчаше со пејачот пред повеќе од 10 години.

Емина наназад низ годините не сакаше да зборува многу за разводот иако во неколку наврати призна дека и е многу тешко.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Portal Nadlanu (@na_dlanu)


Во овој момент таа е на одмор во Бодрум заедно со помладиот син, а на истото летувалиште на меден месец се и нејзиниот поранешен сопруг и неговата нова сопруга.

Како што пишуваат турските медиуми Мустафа знаел дека неговиот помал син е таму со Емина, но тоа не му сметало.

Тие пишуваат дека тие имале буквално средба очи во очи во еден ресторан каде вечерала Емина, а по десет минути откако си заминала дошол парот.

Слични објави

За сексуално и психичко злоставување жени: Пејачoт Ар Кели осуден на 30 години затвор

Еспресо

Ева Лонгорија за абортусот во САД: „Ние жените нема да молчиме; требаше Обама да именува нови судии, а не Трамп“

Еспресо

„По разделбата со Џони Деп ги собирав деловите од својот живот, не се грижев за себе“, Винона Рајдер отворено за своите мрачни периоди од животот

Еспресо

Сузана Манчиќ прозборе за голите фотографии: Заработив повеќе од кој било во историјата на Плејбој

Еспресо

Од Летиција од Шпанија до Брижит Макрон, Џил Бајден и Елизабета Ѓоргиевска: Најдобрите модни изгледи на гала вечерта на самитот на НАТО

Еспресо

Портпаролот на Џони Деп: „Нема враќање во Пиратите од Карибите“, фановите се разочарани

Еспресо
Се вчитува....