21.8 C
Скопје
20:28 - 15 април, 2024

Ознака : краставица

БалканВи ПрепорачувамеСцена

Луна Џогани лупи краставица, а кога ќе видите како го прави тоа ќе се смеете два дена! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
На интернет последниве неколку часа кружи урнебесна снимка на која може да се види како Луна Џогани со своите 23 години безуспешно се обидува да...
Дестинации и Дегустации

ЗА РЕЛАКСИРАЊЕ: Пијалак кој ќе ве ослободи од напнатоста во мускулите (РЕЦЕПТ)

Igor
За да се спречи воспаление на мускулите потребно е да внесувате магнезиум, натриум и калциум. Со помош на овој природен сок ќе ги спречите напнатоста...
Секојдневие

Маска од краставица: Кажете им збогум на брчките

Igor
Oсвен што краставицата е здрава и вкусна, одлично ја хидрира кожата бидејќи содржи 95 проценти вода. Познато е дека крукчиња од краставица се ставаат на...
Здрави навики

Инстант подмладување: Брзо, евтино и ефективно

Igor
Почнува сезоната на краставици, а освен што овој зеленчук е здрав и вкусен, можете да го искористите за да си направите маска за нега на...
Здравје

Напиток за комплетна регенерација на телото

Igor
Ако сакате да го намалите притисокот, да го исфрлите вишокот течности, да ги елиминирате токсините и да го зголемите нивото на енергија, уште денес започнете...
Здравје

Десет алкални намирници за здравје на целото тело

Igor
Алкалната исхрана е една од најздравите, особено кога во телото постојат бактериски инфекции кои треба да се излечат. Поборник за ваква исхрана е и моделот...
Здравје

Смути од ананас и краставици за прочистување на дебелото црево

Igor
Голем број проблеми со здравјето доаѓаат токму од „нечистотиите“ кои остануваат во дебелото црево. Затоа и треба неколкупати годишно да се трудиме да го прочистуваме...