18.8 C
Скопје
09:08 - 26 септември, 2023

Напиток за комплетна регенерација на телото

Ако сакате да го намалите притисокот, да го исфрлите вишокот течности, да ги елиминирате токсините и да го зголемите нивото на енергија, уште денес започнете да пиете сок од овие три вида зеленчук.

Цвеклото, морковот и краставицата се намирници кои се богати со витамини, минерали, ензими и останати елементи кои се важни за човековиот организам, а комбинацијата на овие намирници делува благотворно на здравјето.

Сокот од краставица е најдобриот природен диуретик, го забрзува излачувањето на урината и со тоа помага да се исфрлат токсините од телото. Содржи повеќе од 40 проценти калиум, поради што е одличен за регулирање на крвниот притисок.

Во комбинација со сокот од моркови и цвеклото помага при лечењето на ревматски заболувања кои настануваат поради преголема акумулација на урична киселина во крвта.

Цвеклото во оваа комбинација ги чисти цревата, спречува настанување на канцерогени болести, ја подобрува циркулацијата и ја лечи анемијата.

Ставете ги овие три зеленчуци во блендер и секое утро во наредните 41 ден пијте по една чаша од овој напиток. За брзо време ќе ги почувствувате позитивните ефекти, воспаленијата ќе исчезнат, вашиот тен ќе биде поубав, ќе бидете поактивни и ќе имате повеќе енергија.

Слични објави

(Фото) „Липо“ искуство на Весна Антиќ за совршена линија и детоксикација: Еден конфекциски број помалку за само две недели!

Ј.К.Д

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Што е ласерска биостимулација?

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Фебрилни конвулзии

Во Србија е регистриран прв случај на нов сој на коронавирус, еве кои се симптомите

еспресо

Липо искуство на Трајче Давков, професионален музичар: Резултите во слабеење беа видливи уште по првите неколку дена

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Генитален пролапс и инконтиненција

Се вчитува....