Напиток за комплетна регенерација на телото

Ако сакате да го намалите притисокот, да го исфрлите вишокот течности, да ги елиминирате токсините и да го зголемите нивото на енергија, уште денес започнете да пиете сок од овие три вида зеленчук.

Цвеклото, морковот и краставицата се намирници кои се богати со витамини, минерали, ензими и останати елементи кои се важни за човековиот организам, а комбинацијата на овие намирници делува благотворно на здравјето.

Сокот од краставица е најдобриот природен диуретик, го забрзува излачувањето на урината и со тоа помага да се исфрлат токсините од телото. Содржи повеќе од 40 проценти калиум, поради што е одличен за регулирање на крвниот притисок.

Во комбинација со сокот од моркови и цвеклото помага при лечењето на ревматски заболувања кои настануваат поради преголема акумулација на урична киселина во крвта.

Цвеклото во оваа комбинација ги чисти цревата, спречува настанување на канцерогени болести, ја подобрува циркулацијата и ја лечи анемијата.

Ставете ги овие три зеленчуци во блендер и секое утро во наредните 41 ден пијте по една чаша од овој напиток. За брзо време ќе ги почувствувате позитивните ефекти, воспаленијата ќе исчезнат, вашиот тен ќе биде поубав, ќе бидете поактивни и ќе имате повеќе енергија.

Слични објави

Ноќе често одите во тоалет? Проверете дали има место за паника

Igor

Домашен сируп кој ќе ве спаси од настинките и грипот

Igor

Истражување: Пропуштените плаќања на ратите можат да бидат ран знак на деменција

Еспресо

Здравјето влегува преку устата: Колку овошје, а колку зеленчук треба да јадеме секој ден?

Igor

Како да се справите со отекувањето на нозете

Igor

Витаминот Д и омега-3 помагаат кај старите лица против зараза со коронавирус

Еспресо

Остави Коментар

20 + 3 =

Слични објави

Непроспана ноќ? Еве како да го преживеете следниот ден

Igor

Зелен чај како замена за кафе

Igor

Дали треба да се вакцинирате ако веќе сте го прележале коронавирусот?

Еспресо

Голема е разликата помеѓу инфарктот кај мажите и кај жените

Еспресо

3 работи кои треба да ги јадете секој ден доколку сакате да ослабите

Igor

Што да направите кога имате низок притисок?

Igor