Tag : морков

Инспирација и совети

Поправете си ја крвната слика на природен начин

Слободен печат
Сè што ви е потребно е 200 мл мед, 200 гр ореви, 200 гр суво грозје, 200 мл сок од цеден морков, 200 мл сок...
Uncategorized

Мароканска чорба од црвена леќа: Веганска, без глутен и полна со растителни протеини

Слободен печат
За сладокусци и вегани истовремено, оваа мароканска чорба е одличен рецепт за зимските месеци. Таа е топла и вкусна, а е здрава и со ниска...
Кујна Сцена

ЗА РЕЛАКСИРАЊЕ: Пијалак кој ќе ве ослободи од напнатоста во мускулите (РЕЦЕПТ)

Igor
За да се спречи воспаление на мускулите потребно е да внесувате магнезиум, натриум и калциум. Со помош на овој природен сок ќе ги спречите напнатоста...
Кујна Сцена

ЦАРСКА ТУРШИЈА: Рецепт за зимница со црвени ајварски пиперки

Igor
Црвените ајварски пиперки не мора да ги користите само за подготовка на ајвар. Тие се одличен додаток и во туршијата. Ова е рецепт за зимница...
Кујна Сцена

Нискокалорични бомбички со индиски ореви и морков (РЕЦЕПТ)

Igor
Состојки: 100 гр индиски оревчиња 100 гр овес 200 гр урми 100 гр пасирани јаболка 1 ванилин шеќер 1 цимет 1 рендан морков 300 гр...
Здравје

Напиток за комплетна регенерација на телото

Igor
Ако сакате да го намалите притисокот, да го исфрлите вишокот течности, да ги елиминирате токсините и да го зголемите нивото на енергија, уште денес започнете...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian