11.8 C
Скопје
22:48 - 23 април, 2024

Ознака : брокула

Здрави навикиЗдравјеСлајдер

Во брокулата има повеќе витамин Ц отколку во портокалите

Еспресо
Јадењето брокула ќе помогне да го зачувате здравјето и виталноста на телото. Според многумина, токму овој зеленчук е еден од најлековитите што ни ги дала...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ОВОЈ ЗЕЛЕНЧУК Е ЦАРИЦА ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Секоја диета со ОВОЈ ЗЕЛЕНЧУК е успешна, еве зошто! Ви носиме и неколку рецепти со Нејзиното Височество!

Еспресо
Брокулата е единствена намирница која ви овозможува да јадете многу, а и понатаму да слабеете. Има само 30 калории во 100 грама, а на варењето...
Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(РЕЦЕПТ) МАРТИНА НИ ЗГОТВИ САБОТЕН РУЧЕК: Пилешко со брокули во сос од кари

Ј.К.Д
Од денес, еспресо.мк почнува соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска. Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на Инстаграм профилот (martinascookingg)...
Секојдневие

Прочитајте добро: Ова се здрави намирници кои треба да ги ИЗБЕГНУВАТЕ ако сте болни!

Васко Спасоски
Иако се здрави и полни со хранливи состојки, сепак овие намирници треба да ги избегнувате кога здравјето ви е нарушено. Кога сте настинати, имате грип...
Дестинации и Дегустации

ЗА РЕЛАКСИРАЊЕ: Пијалак кој ќе ве ослободи од напнатоста во мускулите (РЕЦЕПТ)

Igor
За да се спречи воспаление на мускулите потребно е да внесувате магнезиум, натриум и калциум. Со помош на овој природен сок ќе ги спречите напнатоста...