6.8 C
Скопје
07:00 - 15 април, 2024

Ознака : кашлица

Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеИнтервјуСлајдер

Совети од нутриционистката Маја Велковска: Есенска исхрана за превенција од вирусни инфекции

Јасмина Кантарџиева Димков
Во текот на студените денови се препорачува да се размисли за суплементација на витамин Д, сите други суплементи, од типот на различни витамини, минерали, имуномодулатори...
Здрави навикиЗдравје

Делотворни домашни напивки против кашлица

Еспресо
Често во есенскиот период на променливо време нè мачи кашлицата. Ако и кај вас тоа е случај, пробајте ги овие два делотворни домашни рецепти. Против...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ДОМАШЕН ЛЕК ПРОТИВ КАШЛАЊЕ: Крем од банана – вкусен, здрав и многу хранлив!

Еспресо
Неговото дејство е тестирано во третманот на постојана кашлица и бронхитис. Особено е ефикасен кај децата кој го сакаат, но секако, и кај возрасните. Тој...
Секојдневие

Прочитајте добро: Ова се здрави намирници кои треба да ги ИЗБЕГНУВАТЕ ако сте болни!

Васко Спасоски
Иако се здрави и полни со хранливи состојки, сепак овие намирници треба да ги избегнувате кога здравјето ви е нарушено. Кога сте настинати, имате грип...
Секојдневие

Ве мачи болно грло и зарипнатост? Сами ублажете ги симптомите

Еспресо
Сезонски вирусни инфекции се најчест предизвикувач на воспаление на грлото, кое е проследено со болка, пецкање и иритација при голтање и зарипнатост. Меѓутоа, болката во...
Здравје

Народен лек против кашлица, бронхит и ларингит

Igor
Овој напиток може да ја излечи дури и најкомплицираната кашлица, која не успева да ја излечи современата медицина. 1. За подготовка на напитокот треба прво...
Здравје

Повреди кои може да ги предизвика долгото кашлање

Igor
Кашлањето е рефлекс на телото благодарение на кој го исфрламе од дишните патишта она што нè надразнува. Но, ако кашлицата трае подолго од три недели...