Народен лек против кашлица, бронхит и ларингит

Овој напиток може да ја излечи дури и најкомплицираната кашлица, која не успева да ја излечи современата медицина.

1. За подготовка на напитокот треба прво да сварите 250 мл млеко.

2. Потоа додадете лажица путер и лажица мед.

3. Промешајте и додадете добро изматена жолчка од јајце и ¼ лажичка сода бикарбона.

Ова е многу ефикасен народен лек кој освен кашлицата со успех лечи и бронхитис, ларингитис и трахеитис кај деца и возрасни.

Дозирање:

– За возрасни 1 чајна лажица, за дена ½ чајна лажица

– Лекот се зема пред спиење најмалку 5 дена.

Доколку имате проблем со секрет кој не можете да ги исфрлите, пробајте го овој рецепт…

– 2 лажици маслиново масло

– 2 лажици сок од лимон

– 2 лажици вода

– 1 лажица мед

Сите состојки се мешаат и се зема по потреба, до исфрлање на секретот.

Слични објави

Овие работи жените не сакаат да ги делат ниту со своите партнери

Слободен печат

Некогаш беше секс-симбол, а денес едвај го препознаваат на улица (ФОТО)

Слободен печат

КАКО ОД СЛАТКАРНИЦА: Чоколаден колач со три состојки

Igor

Како Ковид-19 влијае на животната средина и загадувањето? (ВИДЕО)

Еспресо

Љубителите на минимализмот ќе ги обожаваат: 5 совршени есенски трендови! (ФОТО)

Igor

Трамп изјави дека не ѝ купил ништо на Меланија за Божиќ

Слободен Печат

Остави Коментар

седумнаесет + 20 =

Слични објави

Шарлот од „Сексот и Градот“ откри која е најодвратната сцена која ја снимила (ВИДЕО)

Igor

Кога да реагирате? Препознајте ги симптомите на дијабетес кај децата

Слободен печат

Повреди кои може да ги предизвика долгото кашлање

Igor

Сезона на јасмин: Природен лек за добар на сон

Igor

ОСВЕЖЕТЕ ГО СВОЈОТ ИЗГЛЕД: Овие фризури се апсолутен хит (ФОТО)

Igor

Дали е паметно да ги бакнувате децата во уста?

Слободен печат