28.4 C
Скопје
16:53 - 25 јуни, 2024

Ознака : намирница

Здрави навикиЗдравјеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ПРЕД СПИЕЊЕ: Научниците тврдат дека ОВАА НАМИРНИЦА ги топи килограмите!

Еспресо
Стартот на диетата никогаш не е лесен, особено што мора да ги смениме навиките и да прифатиме нови. Кога ќе се навикнеме на еден начин...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ЛУКОТ Е КРАЛСКА НАМИРНИЦА ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА ИМУНИТЕТОТ, НО НЕ СМЕЕТЕ ДА ЈАДЕТЕ ПОВЕЌЕ ОД ОВАА КОЛИЧИНА: Во спротивно може да ви наштети!

Еспресо
Лукот содржи најмалку десетина антиоксиданси кои освен што го зајакнуваат имунолошкиот систем, го намалуваат холестеролот, делуваат против згрутчувањето на крвта и го спречуваат општото влошување...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ОВОЈ ЗЕЛЕНЧУК Е ЦАРИЦА ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Секоја диета со ОВОЈ ЗЕЛЕНЧУК е успешна, еве зошто! Ви носиме и неколку рецепти со Нејзиното Височество!

Еспресо
Брокулата е единствена намирница која ви овозможува да јадете многу, а и понатаму да слабеете. Има само 30 калории во 100 грама, а на варењето...
Здрави навики

Една печурка има повеќе витамини и минерали отколку цела чинија зеленчук: Еве што се може да лекува оваа моќна намирница!

Еспресо
Хранливата вредност на печурките е голема, а тие исклучително се богати со протеини... Овие шумски плодови ги содржат сите есенцијални аминокиселини, а богати се и...
Секојдневие

Најздравата намирница за мозокот и телото: Го прочистува организмот од отрови и масти

Еспресо
Го намалува ризикот од дијабетес, им помага на веќе заболените, а луѓето кои страдаат од целијакија можат слободно да ја јадат, бидејќи не содржи глутен....
Дестинации и Дегустации

Оваа намирница треба често да ја користите во исхраната (ВИДЕО)

Igor
Компирот е најкористената намирница во континенталната исхрана. го подготвуваме на различни начини, а денес е тешко да се замисли диета без компир. Неговите љубителите ќе...
Дестинации и Дегустации

Jадења кои само предизвикуваат поголема глад

Igor
Ако постојано сте гладни, имате потреба да внесувате поголемо количество шеќер, ви се јаде благо и не можете да се контролирате, треба да обратите внимание...