24.8 C
Скопје
12:59 - 25 мај, 2024

Ознака : тестенина

Дестинации и Дегустации

Jадења кои само предизвикуваат поголема глад

Igor
Ако постојано сте гладни, имате потреба да внесувате поголемо количество шеќер, ви се јаде благо и не можете да се контролирате, треба да обратите внимание...
Дестинации и Дегустации

Вкусна овошна тестенина со мед, банани и ореви

Igor
Тестенината не мора само да се подготвува со сосови и месо, туку може да се јаде и со овошје и ореви.   Потребно ви е:...